Szukamy zarówno pielęgniarek, jak i opiekunek. Zapewniamy zakwaterowanie w jednej z naszych burs, całodzienne wyżywienie, środki ochrony osobistej, ubezpieczenie i pracę na umowę zlecenia na co najmniej dwa tygodnie. Na krócej nie ma sensu, bo przecież potem ta osoba będzie musiała poddać się dwutygodniowej kwarantannie - mówi Mariusz Sołtys wicestarosta stalowowolski.
W wielu miejscach są problemy z zapewnieniem opieki pensjonariuszom DPS-ów, brakuje pielęgniarek. Państwo zdecydowali się na poszukiwania pracowników przez ogłoszenia w mediach społecznościowych. Co powiat im oferuje?
Szukamy zarówno pielęgniarek, jak i opiekunek. Zapewniamy zakwaterowanie w jednej z naszych burs, całodzienne wyżywienie, środki ochrony osobistej, ubezpieczenie i pracę na umowę zlecenia na co najmniej dwa tygodnie. Na krócej nie ma sensu, bo przecież potem ta osoba będzie musiała poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Stawka godzinowa to 70 zł brutto. Osoba taka będzie wykonywała zadania związane z opieką nad pensjonariuszami DPS-u, czyli osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Chodzi o ich karmienie, toaletę, sprzątanie. Dziennie to 10–12 godzin. Po tym czasie zostanie przewieziona do bursy, by odpocząć, i następnego dnia znów stawia się w pracy.