statystyki

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy masowo szukają pomocy w ZUS

autor: Paulina Szewioła06.04.2020, 08:12; Aktualizacja: 06.04.2020, 08:12
Z danych przekazanych DGP przez organ rentowy wynika, że od wejścia w życie tarczy antykryzysowej do 3 kwietnia (do godz. 8.00 rano) wpłynęło już ponad 86 tys. wniosków o pomoc. Najwięcej, bo ponad 67 tys., dotyczyło właśnie zwolnienia ze składek.

Z danych przekazanych DGP przez organ rentowy wynika, że od wejścia w życie tarczy antykryzysowej do 3 kwietnia (do godz. 8.00 rano) wpłynęło już ponad 86 tys. wniosków o pomoc. Najwięcej, bo ponad 67 tys., dotyczyło właśnie zwolnienia ze składek.źródło: ShutterStock

Tylko pierwszego dnia obowiązywania tarczy antykryzysowej do zakładu wpłynęło ponad 67 tys. wniosków o zwolnienie ze składek.

Od 1 kwietnia osoby, które prowadziły pozarolniczą działalność przed 1 lutego 2020 r. i opłacają składki na własne ubezpieczenie, a także płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych i osoby zatrudnione w firmie mogą skorzystać ze zwolnienia w opłacaniu składek przez trzy miesiące (od 1 marca do 31 maja 2020 r.). W projekcie nowelizacji tarczy rozszerzono krąg przedsiębiorców, którzy będą uprawnieni do skorzystania z wakacji składkowych (czytaj więcej na A2).

Zwolnienie

W przypadku tej pierws zej grupy (tj. opłacających składki na własne ubezpieczenie) przychód z prowadzenia firmy uzyskany w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek, nie może być wyższy niż 300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r., czyli 15 681 zł.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane