statystyki

Maseczki dla pracowników można sfinansować z funduszu rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska02.04.2020, 16:00
Jednocześnie BON zwraca uwagę, że rozporządzenie nie precyzuje, jakie koszty mogą być poniesione w ramach finansowania opieki medycznej.

Jednocześnie BON zwraca uwagę, że rozporządzenie nie precyzuje, jakie koszty mogą być poniesione w ramach finansowania opieki medycznej.źródło: ShutterStock

Pracodawca może sfinansować z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) wydatki na środki ochrony osobistej, w tym maseczki i płyny do dezynfekcji dla pracowników.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Biuro Pełnomocnika Rządu Ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) na pytanie Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org). Organizacja wskazuje, że pracownicy z dysfunkcjami zdrowotnymi są szczególnie narażeni na ryzyko powikłań w przypadku zarażenia koronawirusem z uwagi na posiadane schorzenia, często sprzężone. To wymaga od pracodawców podejmowania nadzwyczajnych starań służących zapewnieniu bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane