statystyki

Maseczki dla pracowników można sfinansować z funduszu rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska02.04.2020, 16:00
Jednocześnie BON zwraca uwagę, że rozporządzenie nie precyzuje, jakie koszty mogą być poniesione w ramach finansowania opieki medycznej.

Jednocześnie BON zwraca uwagę, że rozporządzenie nie precyzuje, jakie koszty mogą być poniesione w ramach finansowania opieki medycznej.źródło: ShutterStock

Pracodawca może sfinansować z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) wydatki na środki ochrony osobistej, w tym maseczki i płyny do dezynfekcji dla pracowników.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Biuro Pełnomocnika Rządu Ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) na pytanie Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org). Organizacja wskazuje, że pracownicy z dysfunkcjami zdrowotnymi są szczególnie narażeni na ryzyko powikłań w przypadku zarażenia koronawirusem z uwagi na posiadane schorzenia, często sprzężone. To wymaga od pracodawców podejmowania nadzwyczajnych starań służących zapewnieniu bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane