statystyki

Tarcza antykryzysowa w nowej odsłonie. Więcej elastyczności w prawie pracy

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak01.04.2020, 09:24; Aktualizacja: 01.04.2020, 09:24
Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.

Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.źródło: ShutterStock

Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.

Przede wszystkim to pół tysiąca stron poprawek proponowanych przez ministerstwa, które nie zmieściły się w ustawie właśnie wchodzącej w życie. To także zupełnie nowy, kolejny pakiet rozwiązań gospodarczych. – Trzeba przyjrzeć się sytuacji z problemami strukturalnymi w branżach ważnych z punktu całości gospodarki.

To mogą być rozwiązania dotyczące np. zasad pracy – mówi jeden z naszych rozmówców. Jak wynika z naszych informacji, jedna z branych pod uwagę propozycji przewiduje, że pracodawca mógłby rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem, który ukończył wiek emerytalny. Dziś nie może tego zrobić, jeśli miałby to być jedyny powód zwolnienia. W grę wchodzą także inne propozycje dotyczące uelastyczniania prawa pracy. – Możliwe, że pojawią się kolejne rozwiązania wspomagające płynność, kredyty gwarantowane dla większych firm – mówi nam inna osoba z rządu.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • smyku(2020-04-01 11:20) Zgłoś naruszenie 102

  W tym naszym Polskim prawie jest samo bezprawie.Taka wolna Polanka.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-04-01 11:34) Zgłoś naruszenie 35

  .....to jest straszne co teraz powiem ,ale teraz dopiero KoronaVIR spowoduje, że w Polsce nie będzie ; "kisiło się na siłę w zakładach pracy " długoletnich spracowanych robotników i da się Im emerytury ze względu na "staż" aby zwolnić miejsca pracy dla młodej fali bezrobotnych. Nic nie trafiało do Rządów PiS i POdych ale KoronaVIR na pewno trafi, jestem tego pewien ,musicie teraz dać miejsca pracy a starych” ” zatrudnionych w szkodliwych i nieb war pracy z 45 letnim stażem i więcej wreszcie wysłać na zasłużone emerytury.

  Odpowiedz
 • anka(2020-04-01 12:00) Zgłoś naruszenie 20

  Pic,a nie przestrzeganie ustawy. Jednostka Wojskowa Białobrzegi - Może w odruchu dobroci wyposażcie tych 2 ochroniarzy siedzących w budce 1,5 / 15 m . przy wjeżdzie do jednostce wojskowej od strony lasu. Może generał się zawstydzi i postawi im prawdziwy kontener,który odpowiadałby wymogom i standardom sanitarnym ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane