statystyki

Tarcza antykryzysowa w nowej odsłonie. Więcej elastyczności w prawie pracy

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak01.04.2020, 09:24; Aktualizacja: 01.04.2020, 09:24
Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.

Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.źródło: ShutterStock

Dziś ma zacząć obowiązywać tarcza antykryzysowa. Rząd pracuje nad kolejnymi regulacjami.

Przede wszystkim to pół tysiąca stron poprawek proponowanych przez ministerstwa, które nie zmieściły się w ustawie właśnie wchodzącej w życie. To także zupełnie nowy, kolejny pakiet rozwiązań gospodarczych. – Trzeba przyjrzeć się sytuacji z problemami strukturalnymi w branżach ważnych z punktu całości gospodarki.

To mogą być rozwiązania dotyczące np. zasad pracy – mówi jeden z naszych rozmówców. Jak wynika z naszych informacji, jedna z branych pod uwagę propozycji przewiduje, że pracodawca mógłby rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem, który ukończył wiek emerytalny. Dziś nie może tego zrobić, jeśli miałby to być jedyny powód zwolnienia. W grę wchodzą także inne propozycje dotyczące uelastyczniania prawa pracy. – Możliwe, że pojawią się kolejne rozwiązania wspomagające płynność, kredyty gwarantowane dla większych firm – mówi nam inna osoba z rządu.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • smyku(2020-04-01 11:20) Zgłoś naruszenie 102

  W tym naszym Polskim prawie jest samo bezprawie.Taka wolna Polanka.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-04-01 11:34) Zgłoś naruszenie 35

  .....to jest straszne co teraz powiem ,ale teraz dopiero KoronaVIR spowoduje, że w Polsce nie będzie ; "kisiło się na siłę w zakładach pracy " długoletnich spracowanych robotników i da się Im emerytury ze względu na "staż" aby zwolnić miejsca pracy dla młodej fali bezrobotnych. Nic nie trafiało do Rządów PiS i POdych ale KoronaVIR na pewno trafi, jestem tego pewien ,musicie teraz dać miejsca pracy a starych” ” zatrudnionych w szkodliwych i nieb war pracy z 45 letnim stażem i więcej wreszcie wysłać na zasłużone emerytury.

  Odpowiedz
 • anka(2020-04-01 12:00) Zgłoś naruszenie 20

  Pic,a nie przestrzeganie ustawy. Jednostka Wojskowa Białobrzegi - Może w odruchu dobroci wyposażcie tych 2 ochroniarzy siedzących w budce 1,5 / 15 m . przy wjeżdzie do jednostce wojskowej od strony lasu. Może generał się zawstydzi i postawi im prawdziwy kontener,który odpowiadałby wymogom i standardom sanitarnym ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane