Rodzicom dzieci do 8. roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego

28.03.2020, 20:25; Aktualizacja: 28.03.2020, 22:18
matka

matkaźródło: ShutterStock

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozwiązanie zawarto w przyjętym w nocy z piątku na sobotę przez Sejm tzw. pakiecie antykryzysowym.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Olka(2020-03-30 08:05) Zgłoś naruszenie 102

    A co z dziecmi 8, 5 zostają same w domu. Brawo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ali (2020-03-29 22:44) Zgłoś naruszenie 1010

    A co dzieci 15-16lat to nie dzieci cholerne państwo robi podziały

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Justa (2020-03-30 12:29) Zgłoś naruszenie 92

    A co z dziećmi które mają 9 - 10 lat? Oboje z mężem pracujemy na zmiany, zdarza się że mamy te same zmiany. Wychodzimy z domu o 5 rano wracamy przed15 i tak na każde zmiany. I co mamy zostawić dziecko na tyle czasu samo w domu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aga(2020-03-30 18:46) Zgłoś naruszenie 81

    Świetnie !!!! Wy nie macie serca.Mam zostawić córkę która niedawno skończyła 8 lat samą w domu ? Pomyślcie trochę.A co będzie jak coś się stanie pod moją nieobecność? Litości!!!!! Co za rząd?

    Odpowiedz
  • Aga(2020-03-30 10:07) Zgłoś naruszenie 36

    Do Ali - no pewnie! A co 20 łatki to nie dzieci? Ja też już po 30 ale dziecko, matkę mam. I co mamusia opieki wziąć na mnie nie może☹

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dorota(2020-03-30 10:35) Zgłoś naruszenie 30

    Jestem samotną matką Mam 8 letnie dziecko Do pracy muszę chodzić Jest to prywatne przedszkole Jestem tam pomocą Nie przysługuje mi Zasiłek Opiekuńczy I co mam zrobić?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anedzi55(2020-03-29 19:47) Zgłoś naruszenie 33

    A rodzice dzieci KRUS? Dlaczego nie ma świadczeń dla nich ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ela(2020-03-31 21:13) Zgłoś naruszenie 32

    Powinno być do 14 lat jak zwykła opieka na dziecko. A tak są równi i równiejsi. Sytuacja się szybko nie zmieni i trochę starsze dzieci muszą same gnić w domu przez 10 godz. Normalne to nie jest

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz