statystyki

Wątpliwa podstawa prawna do zawieszenia żłobków i klubów dziecięcych na czas epidemii koronawirusa

autor: Michalina Topolewska26.03.2020, 07:01; Aktualizacja: 26.03.2020, 12:01
Funkcjonowanie żłobków i klubów dziecięcych zostało wstrzymane na czas epidemii koronawirusa – tak jak przedszkoli, szkół oraz uczelni, przy czym zastosowane do tego zostały różne rozwiązania prawne.

Funkcjonowanie żłobków i klubów dziecięcych zostało wstrzymane na czas epidemii koronawirusa – tak jak przedszkoli, szkół oraz uczelni, przy czym zastosowane do tego zostały różne rozwiązania prawne.źródło: ShutterStock

Zamknięcie placówek opieki dla dzieci poniżej trzeciego roku życia budzi kontrowersje – brakuje bowiem odpowiednich przepisów.

Funkcjonowanie żłobków i klubów dziecięcych zostało wstrzymane na czas epidemii koronawirusa – tak jak przedszkoli, szkół oraz uczelni, przy czym zastosowane do tego zostały różne rozwiązania prawne.

W przypadku tych ostatnich odbyło się to bowiem na mocy rozporządzeń wydanych przez ministrów: edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego, na podstawie przepisów oświatowych i o szkolnictwie wyższym.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • Ana(2020-03-27 12:58) Zgłoś naruszenie 32

  Nagle pojawia się problem zamkniętych żłobków i przedszkoli bo trzeba 24h zajmować się swoimi dziećmi. Drodzy rodzice zrozumcie w końcu, że to jest dla dobra nas wszystkich. Może po tak długiej przerwie do placówek przyjdą dzieci na 100% wyleczone bez zielonych katarów oznaczających przez mamusię alergie. Tam też pracują ludzie!! Miejcie chodź trochę empatii do ludzi na codzień opiekujących się waszymi dziećmi.

  Odpowiedz
 • Monika(2020-03-26 23:01) Zgłoś naruszenie 20

  ******** nad *********** Rozumiem, że niepubliczne miały zostać otwarte a dyrektorzy mają odpowiadać za narażenie zdrowia i życia ? brawo!

  Odpowiedz
 • Urszula11953(2020-03-27 17:22) Zgłoś naruszenie 10

  Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Wszak nie chodzi tu o jakiś tam problem z zamkniętymi żłobkami i przedszkolami, a o przepisy nie mające umocowania w polskim prawie.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2020-04-02 12:39) Zgłoś naruszenie 11

  No tak, nie ma przepisu to trzeba zamordować dzieci. Właśnie współczesne narody to imbecyle które bez przepisu to nic nie zrobią. Na wszystko musi być przepis. Ludzie puknijcie się w głowę. Zdrowy rozsądek i logiczne myślenie, jeżeli jeszcze potraficie myśleć. No chyba że pochodzicie od małpy, to się nie ma czemu dziwić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane