statystyki

Fundusz rehabilitacji uratuje miejsca pracy

autor: Michalina Topolewska24.03.2020, 07:58; Aktualizacja: 24.03.2020, 07:58
Warunkiem przeznaczenia pieniędzy z ZFRON na powyższe cele jest uzyskanie zgody dysponenta funduszu, o którą należy wystąpić w terminie do ostatniego dnia piątego miesiąca po odwołaniu stanu epidemii.

Warunkiem przeznaczenia pieniędzy z ZFRON na powyższe cele jest uzyskanie zgody dysponenta funduszu, o którą należy wystąpić w terminie do ostatniego dnia piątego miesiąca po odwołaniu stanu epidemii.źródło: ShutterStock

Pracodawcy będą mogli wykorzystać do 20 proc. pieniędzy gromadzonych na Zakładowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ZFRON) na wynagrodzenia lub pomoc bytową dla zatrudnionych osób.

To druga obok waloryzacji dopłat do pensji, o której pisaliśmy we wczorajszym DGP, propozycja zmian w przepisach ustawy o rehabilitacji, jaką zawiera projekt ustawy o tarczy antykryzysowej. Zakłada ona, że od 8 marca br. do upływu sześciu miesięcy po odwołaniu stanu epidemii na terenie Polski firmy prowadzące ZFRON będą mogły 20 proc. pieniędzy znajdujących się na jego koncie wykorzystać na trzy dodatkowe cele. Pierwszy jest związany z utrzymaniem zagrożonych miejsc pracy osób niepełnosprawnych, drugi to finansowanie wynagrodzenia oraz pomocy bytowej dla osób będących m.in. pracownikami, świadczącymi usługi lub byłymi podwładnymi. Wreszcie pracodawca będzie mógł też pokryć ze wspomnianej puli inne wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości zatrudnienia i rehabilitacji osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane