statystyki

Prawie 200 nowych placówek „Senior+”

autor: Michalina Topolewska04.03.2020, 18:00
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”.źródło: ShutterStock

60,6 mln zł otrzymają samorządy na założenie dziennych domów i klubów „Senior+” oraz na dofinansowanie tych już działających. Ponieważ nie wszystkie środki zostały wykorzystane, wkrótce ruszy drugi nabór wniosków.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”. Pozwala on gminom oraz powiatom uzyskać budżetową dotację na tworzenie oraz wyposażenie placówek, w których starsze osoby mogą spędzać wolny czas czy uczestniczyć w rehabilitacji i zajęciach terapeutycznych. Dodatkowo samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na częściowe pokrycie kosztów bieżącej działalności tych instytucji, które zostały uruchomione w poprzednich latach.

Okazuje się, że w tym roku powstanie 191 nowych placówek, z czego 31 dziennych domów oraz 160 klubów „Senior+”, które będą miały razem ok. 4 tys. miejsc. Samorządy otrzymają na ten cel łącznie 28,8 mln zł, a najwięcej instytucji powstanie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim oraz mazowieckim. Z kolei dofinansowanie na bieżące funkcjonowanie w kwocie 31,8 mln zł trafi do 547 istniejących już domów i klubów, które mają razem 13,7 tys. miejsc.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane