statystyki

Prawie 200 nowych placówek „Senior+”

autor: Michalina Topolewska04.03.2020, 18:00
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”.źródło: ShutterStock

60,6 mln zł otrzymają samorządy na założenie dziennych domów i klubów „Senior+” oraz na dofinansowanie tych już działających. Ponieważ nie wszystkie środki zostały wykorzystane, wkrótce ruszy drugi nabór wniosków.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosiło właśnie wyniki konkursu w ramach tegorocznej edycji programu „Senior+”. Pozwala on gminom oraz powiatom uzyskać budżetową dotację na tworzenie oraz wyposażenie placówek, w których starsze osoby mogą spędzać wolny czas czy uczestniczyć w rehabilitacji i zajęciach terapeutycznych. Dodatkowo samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na częściowe pokrycie kosztów bieżącej działalności tych instytucji, które zostały uruchomione w poprzednich latach.

Okazuje się, że w tym roku powstanie 191 nowych placówek, z czego 31 dziennych domów oraz 160 klubów „Senior+”, które będą miały razem ok. 4 tys. miejsc. Samorządy otrzymają na ten cel łącznie 28,8 mln zł, a najwięcej instytucji powstanie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim oraz mazowieckim. Z kolei dofinansowanie na bieżące funkcjonowanie w kwocie 31,8 mln zł trafi do 547 istniejących już domów i klubów, które mają razem 13,7 tys. miejsc.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane