statystyki

Lustracyjna burza w RDS. Rząd zapłaci za zaniechania?

autor: Łukasz Guza02.03.2020, 09:20; Aktualizacja: 02.03.2020, 09:35
Coraz bardziej widoczny jest też błąd samego prezydenta i jego kancelarii

Coraz bardziej widoczny jest też błąd samego prezydenta i jego kancelariiźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

W obecnej kampanii prezydenckiej rząd najprawdopodobniej będzie musiał gasić kolejny pożar. Tym razem w Radzie Dialogu Społecznego (RDS), forum negocjacji rządu, ogólnopolskich central związkowych i organizacji pracodawców. Chodzi o jej obecnego przewodniczącego Andrzeja Malinowskiego, prezydenta Pracodawców RP.

Instytut Pamięci Narodowej (IPN) umorzył śledztwo w sprawie rzekomego sfałszowania jego teczki tajnego współpracownika organów bezpieczeństwa PRL. Decyzję taką podjął prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, który nie stwierdził „ustawowych znamion czynu zabronionego” (sygn. S 28.2019.Zk). Taka decyzja oznacza, że dokumenty zgromadzone w teczce nie dają żadnych powodów do uznania, że zostały sfałszowane.

Na prośbę DGP oddziałowa komisja potwierdziła, że – według IPN – są one prawdziwe oraz potwierdzają, że Andrzej Malinowski był tajnym współpracownikiem o pseudonimie „Roman”.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane