statystyki

Mniej biurokracji w kontaktach z PFRON

autor: Michalina Topolewska24.02.2020, 08:01; Aktualizacja: 24.02.2020, 08:01
W ciągu pięciu lat o 74 proc. spadła liczba sprawozdań wymaganych od przedsiębiorstw przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

W ciągu pięciu lat o 74 proc. spadła liczba sprawozdań wymaganych od przedsiębiorstw przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).źródło: ShutterStock

W ciągu pięciu lat o 74 proc. spadła liczba sprawozdań wymaganych od przedsiębiorstw przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Tak wynika z raportu przygotowanego przez Grant Thornton we współpracy z Konfederacją Lewiatan. Jego celem było zbadanie, jak mocno pracodawcy są obciążeni obowiązkami związanymi z przekazywaniem różnego typu danych do organów administracji publicznej, i pokazanie jak w tym zakresie wygląda sytuacja w porównaniu do 2014 r. (wtedy przygotowany został podobny raport). Okazuje się, że cały czas instytucją, która wymaga najwięcej sprawozdań, jest Narodowy Bank Polski, drugie miejsce zajmuje GUS, trzecie urzędy skarbowe, natomiast czwarty jest PFRON.

Co jednak istotne w przypadku funduszu doszło do znaczącego spadku pod względem liczby składanych sprawozdań. O ile jeszcze w 2014 r. było ich średnio 50 w skali roku, o tyle w 2019 r. zmniejszyła się ona do 13, czyli o 74 proc.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane