"Trzynastki" dla emerytów. Gorąca debata w Sejmie, projekt przekazany komisji

08.01.2020, 14:57; Aktualizacja: 08.01.2020, 15:00
Tzw. trzynasta emerytura ma być wypłacana w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie (w 2020 r. będzie to 1200 zł brutto)

Tzw. trzynasta emerytura ma być wypłacana w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie (w 2020 r. będzie to 1200 zł brutto)źródło: ShutterStock

To doraźne rozwiązanie, które jest jedynie częścią potrzebnej reformy systemu emerytalnego - wskazywali w środę posłowie opozycji, w sejmowej debacie nad projektem w sprawie wypłaty trzynastych emerytur. Prawo i Sprawiedliwość apelowało o przyjęcie ustawy ponad podziałami.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Aurelio(2020-01-08 15:28) Zgłoś naruszenie 13

    Bredni ciąg dalszy. Kompromitujące to państwo i jego pseudoelity pomysły, stawiają nasz nieszczęśliwy kraj w szeregu patologicznych bantustanów, rządzonych przez niedouczonych lub niedorozwiniętych oligarchicznych aspirantów idiotyzmu systemowego. System emerytalny jest repartycyjny (co do zasady) zatem wszyscy dzisiaj pracujący płacą na dzisiejszych emerytów co powinno bilansować system na co wskazują statystyczne struktury społeczne, tak więc nie ma miejsca na absurdy" trzynastych emerytur". Jeśli tzw: państwo chce pomóc ubogim emerytom, niech wprowadzi kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tys zł rocznie, co pozostawi najniżej uposażonym ok 400 zł miesięcznie i zgodne będzie ze standardami praw obywatelski w cywilizowanym świecie!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane