14. emerytura. Jest już projekt ustawy i planowany termin wypłaty

02.01.2020, 20:12; Aktualizacja: 02.01.2020, 20:14
emeryt, podatki, dokumenty, emeryci

Dopytywana o czternastą emeryturę minister Maląg wyjaśniła, że projekt ustawy w tej sprawie jest już w ministerstwie przygotowany i niedługo trafi pod obrady rządu.źródło: ShutterStock

Planujemy, że tzw. czternasta emerytura będzie wypłacana w listopadzie 2021 r. Projekt ustawy w tej sprawie jest już przygotowany, niedługo trafi pod obrady rządu – powiedziała w czwartek w TVP Info minister rodziny Marlena Maląg.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • Jarek (2020-01-07 01:04) Zgłoś naruszenie 11

    A o zniesieniu podatku dochodowego od tych przynajmniej niskich emerytur co maja około 1600 zł brutto to jest śmiech na sali to Rząd juz o tym zapomniał !!! No Coment nawet na to

    Odpowiedz
  • oddajcie nam nasze pieniądze(2020-01-05 12:45) Zgłoś naruszenie 41

    emerytura powinna być wyliczana z uzbieranego kapitału na który pracownik nie ma wpływu, bo kto by nie chciał dużo zarabiać ale także na podstawie wypracowanych lat z uwzględnieniem nie mniej niż. np. po 20 latach pracy dostają 1200 zł brutto tj. za każdy przepracowany rok wychodzi 60 zł, także po 41 latach pracy winno być 2460 zł brutto, a nie, że 2140 zł brutto. Kto ********** ponad 300 zł. Także ci z dużym stażem nawet nie mają najniższej emerytury według przepracowanych ich lat. Do tego jeszcze jeżeli emerytura matczyna wynosi 1200 zł za 4 dzieci tj. po 300 zł za dziecko, i tą kwotę winny wszystkie matki dostawać na każde swoje wychowane dziecko. Także ...... rządzie, my chcemy być jednakowo traktowani a nie nierobom dajecie a ludzie pracy klepią biedę za swoją głupotę tj. za to, że byli uczciwi i pracowali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2020-01-05 08:40) Zgłoś naruszenie 51

    dlaczego szambo nie podnosi kwoty wolnej od podatku bo tak miesza w tym szambie ze siedzi cicho

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-01-05 08:36) Zgłoś naruszenie 82

    jak dasz nierobowi i obecasz ze jeszcze dasz to ci bedzie reke lizal a do roboty sie nie wezmie tak jest teraz nieroby gora ja przeprzcowalem 42 lata w szczegolnych warunkach i dostaje ochlapy bo zgnilizna pis daje nierobom ot cala prawda fuj

    Odpowiedz
  • biedota budżetowa(2020-01-05 08:32) Zgłoś naruszenie 43

    wypłaćcie rekompensatę pracownikom budżetówki za zamrożone ich wynagrodzenia przez 8 lat, zgroza, nie dosyć, że klepaliśmy biedę to teraz dostajemy też ochłapy emeryturę

    Odpowiedz
  • neverpis(2020-01-03 16:47) Zgłoś naruszenie 82

    No a my ze stażem ponad 40 letnim mamy na to również harować.Ilu z tych emerytów tyle przepracowało !?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • biedota emerytalna(2020-01-03 12:01) Zgłoś naruszenie 41

    do emeryt - uważaj jak tusk odpowie, to obecny rząd w takim układzie winien wziąć sie **** tuska jak oszukał, bo rząd działa w naszym imieniu

    Odpowiedz
  • TWÓJ KUMPEL (2020-01-03 10:37) Zgłoś naruszenie 103

    do emeryt - mozesz pytac TUSKA i tak ci nie odpowie. Tusk ci nie zabrał OFE OFE jest w FUS i teraz zabierze to PIS a waloryzacja w 2012 roku była i to znacznie wiekszxa niz za rzadow PIS

    Odpowiedz
  • biedota budżetowa(2020-01-02 22:26) Zgłoś naruszenie 1210

    kiedy rząd wypłaci wyrównanie dla pracowników budżetówki, którzy mieli przez 8 lat zamrażane wynagrodzenia i teraz maja emeryturę w postaci ochłapów. Przepracowałam 40 lat i mam 1700 zł netto emerytury, zgroza. Nasze emerytury winny być o te 8 lat zamrażania wynagrodzeń wyrównane

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Morph(2020-01-02 21:59) Zgłoś naruszenie 319

    W tym kraju się nie opłaca pracować za czasów PiS bo najwiecej to dostają ci co nic nie robią :/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wrwr(2020-01-02 21:39) Zgłoś naruszenie 2514

    Nauczycielom zrównuje się wynagrodzenia,emerytom - emerytury, Nie ma sensu ani się uczyć, ani harować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prezes K.(2020-01-02 21:36) Zgłoś naruszenie 426

    Najniższa pensja - 4.000,-. A, to jezioro? No to jezioro damy tutaj...

    Odpowiedz