Prezydent podpisał ustawę rozszerzającą tzw. Mały ZUS

27.12.2019, 17:46; Aktualizacja: 27.12.2019, 17:55
Jak zauważono w komunikacie Kancelarii Prezydenta, celem nowelizacji jest rozszerzenie zakresu stosowania rozwiązań określanych mianem „Małego ZUS-u”, które zostały wprowadzone do polskiego systemu prawnego ustawą z 20 lipca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę.

Jak zauważono w komunikacie Kancelarii Prezydenta, celem nowelizacji jest rozszerzenie zakresu stosowania rozwiązań określanych mianem „Małego ZUS-u”, które zostały wprowadzone do polskiego systemu prawnego ustawą z 20 lipca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę.źródło: ShutterStock

 Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która rozszerza tzw. Mały ZUS - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Krwawa mery(2020-01-06 13:59) Zgłoś naruszenie 01

    Chory kraj a rządzący powinni się leczyć u psychiatry

    Odpowiedz
  • neverpis(2019-12-29 12:21) Zgłoś naruszenie 01

    Ten prezydent wszystko podpisuję,tylko nie to co obiecywał w 2015r i jak to nazwać inaczej jak to że jest oszustem.I oszust bezczelnie będzie się ubiegłą o drugą kadencję.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane