Składki na ZUS 2020. Wiemy ile zapłacą przedsiębiorcy [TABELE]

autor: Grzegorz Osiecki20.12.2019, 13:34; Aktualizacja: 20.12.2019, 13:49
Wraz ze wzrostem w 2020 r. kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia pójdą w górę również składki na ZUS. To zła wiadomość dla przedsiębiorców, którzy zapłacą z tego tytułu więcej niż w 2019 r.

Wraz ze wzrostem w 2020 r. kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia pójdą w górę również składki na ZUS. To zła wiadomość dla przedsiębiorców, którzy zapłacą z tego tytułu więcej niż w 2019 r.źródło: ShutterStock

Wraz ze wzrostem w 2020 r. kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia pójdą w górę również składki na ZUS. To zła wiadomość dla przedsiębiorców, którzy zapłacą z tego tytułu więcej niż w 2019 r. W poniższym tekście przedstawiamy dokładne wyliczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (29)

  • Antoni kosiba (2019-12-22 17:03) Zgłoś naruszenie 31

    Złodziejski podatek .Główny hamulcowy powodujący ze lepiej mieć firmę w innym kraju. Od 15 lat w uk i jest ok.Normale podatki..

    Odpowiedz
  • Renta rodzinna(2019-12-22 14:26) Zgłoś naruszenie 100

    Kasa na rente rodzinna powinna byc wypracowana w ramach zwiazku malzenskiego we wszystkich podsystemach polskiego systemu emerytalnego, a nie okreslona przepisem - reliktem komunistycznym, ze nalezy sie 85% emerytury po wspolmalzonku. -------- Kazda wdowa/wdowec powinni zachowac swoja wypracowana emeryture oraz otrzymac 75% z pozostajacej kwoty po wspolmalzonku pozostajacej na koncie w ZUS czy innej instytucji wyplacajacej emerytury. Mamy okreslony zarowno dla kobiet jak i mezczyzn wiek dozycia 81/83 i nic nie stoi na przeszkodzie aby wprowadzic go rowniez do innych systemow poza system skladki zdefiniowanej.

    Odpowiedz
  • Mario(2019-12-22 12:03) Zgłoś naruszenie 12

    1 stycznia podnoszę ceny ...Będzie dobrze

    Odpowiedz
  • xD(2019-12-22 11:58) Zgłoś naruszenie 420

    No to wreszczcie znikną te wszystkie pseudo firmy, które tylko kombinują jak nie płacić podatku i nie wystawiać paragonu. Czy tak trudno jest zrozumieć, że drogi, szpitale, straż czy policja i urzędy to nie prywatne firmy? Nie mniej jednak w porównaniu z UK czy Czechami lub Niemcami koszty firmy w Polsce są wielokrotnie wyższe. Nigdy się nie dogodzi wszystkim

    Odpowiedz
  • Premier Matousz (2019-12-22 00:38) Zgłoś naruszenie 112

    Zamykam. Na czarno lepiej. Kase na ZUS odloze do skarpety. Nic mi nie ukradną złodzieje spox znaku Matołusza.

    Odpowiedz
  • Życzliwy (2019-12-22 00:09) Zgłoś naruszenie 123

    Coraz więcej firm się za zamyka, niech tak dalej robią a nikt nie będzie chciał żyć w tym popapranej Palsce. Również muszę zamykać działalność...

    Odpowiedz
  • Sas(2019-12-21 00:09) Zgłoś naruszenie 232

    Żenada, czarna strefa rośnie i nic dziwnego. Płacąc takie składki przysługuje przedsiębiorcy renta w wys. 750,00 zł. I jak tu żyć na emeryturze, gdzie logika w tym kraju!!!

    Odpowiedz
  • Artur (2019-12-20 21:14) Zgłoś naruszenie 294

    Potem nie dziwota że co drugi robi na czarno. Zamiast zrobić dobrowolny zus I ZOSTAWIĆ PIENIĄDZ w kieszeni potencjalnego konsumenta ktory pieniądze wydałby czy to na samochód czy komputer na którym państwo by i tak zarobiło to robią wszystkim pod górkę gdyby opłacanie składek było nam opłacalne to pchali byśmy się do zusu drzwiami i oknami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JestemZaPiS(2019-12-20 21:11) Zgłoś naruszenie 288

    PiS musi z czegoś fundować zasiłki swoim wyborcom. Zabrać bogaczom z pensjami powyżej 3000.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polansky(2019-12-20 19:53) Zgłoś naruszenie 448

    zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polski i Polaków ! ! !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kokand(2019-12-20 18:57) Zgłoś naruszenie 91

    1. 30 proc. *minimalnego* wynagrodzenia 2. Składkę zdrowotną poznamy pod koniec stycznia 2020 r. W tabeli jest podana za br.

    Odpowiedz
  • jad(2019-12-20 18:14) Zgłoś naruszenie 548

    Wczoraj złożyłem druk zamknięcia działalności z dniem 31 grudnia 2019. Sayonara, frajerzy.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • IMHO(2019-12-20 14:07) Zgłoś naruszenie 448

    Aktualnie tylko Konfederacja chce obniżać podatki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz