statystyki

Preferencja w opłacaniu składek ograniczona w czasie

autor: Paulina Szewioła19.12.2019, 20:00; Aktualizacja: 19.12.2019, 20:09
Ustawa trafiła do Senatu z kluczową zmianą – posłowie przesunęli datę wejścia w życie zmienionych regulacji o miesiąc (tj. od lutego 2020 r.). Podczas prac w komisjach senackich oraz posiedzenia Senatu nie zostały zgłoszone żadne poprawki do ustawy. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Ustawa trafiła do Senatu z kluczową zmianą – posłowie przesunęli datę wejścia w życie zmienionych regulacji o miesiąc (tj. od lutego 2020 r.). Podczas prac w komisjach senackich oraz posiedzenia Senatu nie zostały zgłoszone żadne poprawki do ustawy. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.źródło: ShutterStock

Mały ZUS plus nie powinien mieć charakteru kolejnej czasowej ulgi – uważa rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Jego postulat nie został jednak przekuty w senacką poprawkę. Senatorowie nie zaproponowali żadnych zmian do ustawy.

Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej wprowadza modyfikacje dotyczące preferencji w opłacaniu składek.

Aby z nich skorzystać, oprócz spełnienia kryterium przychodowego (nieprzekroczenia rocznego przychodu w wysokości 120 tys. zł), przedsiębiorca musi też spełnić warunek dotyczący dochodu. Podstawa wymiaru składek nie może być niższa od 30 proc. minimalnego wynagrodzenia ani wyższa od 60 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego na dany rok kalendarzowy. To oznacza, że z ulgi skorzystają firmy, których miesięczny dochód kształtuje się na poziomie maksymalnie 6 tys. zł. Obniżona składka może być opłacana maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu kolejnych 60 miesięcy prowadzenia działalności.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane