Firmy chcą wyższych limitów przy małym ZUS plus

autor: Paulina Szewioła18.12.2019, 07:53; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:54
Sukcesywne znoszenie limitu przychodu, który uprawnia do skorzystania z małego ZUS plus, postuluje rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.

Sukcesywne znoszenie limitu przychodu, który uprawnia do skorzystania z małego ZUS plus, postuluje rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.źródło: ShutterStock

Sukcesywne znoszenie limitu przychodu, który uprawnia do skorzystania z małego ZUS plus, postuluje rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.

Chodzi o limit zawarty w ustawie o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, nad którą pracuje obecnie Senat (Sejm uchwalił ją w zeszłym tygodniu). Zakłada ona zmiany w sposobie opłacania małego ZUS przez przedsiębiorców uzyskujących niskie dochody. Nowe przepisy modyfikują m.in. wysokość progu przychodu umożliwiającego skorzystanie z ulgi (do 120 tys. zł za poprzedni rok) oraz wprowadzają możliwość ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne na podstawie uzyskanego dochodu (do 6 tys. zł miesięcznie).


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane