statystyki

Nikt się nie przyznaje do projektu zmian w zasiłkach

autor: Agnieszka Pokojska, Paulina Szewioła12.12.2019, 10:45; Aktualizacja: 12.12.2019, 10:45
gorączka, pacjent, choroba, leczenie

Resort finansów przerzuca odpowiedzialność za pomysł dotyczący zmian w zasiłkach na Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ono z kolei zarzeka się, że nad takimi zapisami nie pracuje.źródło: ShutterStock

Resort finansów przerzuca odpowiedzialność za pomysł dotyczący zmian w zasiłkach na Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ono z kolei zarzeka się, że nad takimi zapisami nie pracuje.

Temat powraca jak bumerang, a całe zamieszanie ma swoje źródło w interpelacji poselskiej Joanny Muchy, a właściwie odpowiedzi, jakiej udzielił na nią wiceminister finansów Leszek Skiba. Wynika z niej, że planowane miałoby być wydłużenie (do 90 dni) czasu między okresami zasiłkowymi.

Rząd miałby też opracowywać rewolucję w zasiłkach macierzyńskim i opiekuńczym. Chodzi o tzw. okres wyczekiwania na możliwość skorzystania z tych form wsparcia. Dla pracowników miałby on wynosić 90 dni (obecnie to 30 dni), a dla prowadzących działalność – 180 dni (obecnie to 90 dni). Dłuższy okres wyczekiwania miałby dotyczyć także zasiłku chorobowego.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane