statystyki

Nikt się nie przyznaje do projektu zmian w zasiłkach

autor: Agnieszka Pokojska, Paulina Szewioła12.12.2019, 10:45; Aktualizacja: 12.12.2019, 10:45
gorączka, pacjent, choroba, leczenie

Resort finansów przerzuca odpowiedzialność za pomysł dotyczący zmian w zasiłkach na Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ono z kolei zarzeka się, że nad takimi zapisami nie pracuje.źródło: ShutterStock

Resort finansów przerzuca odpowiedzialność za pomysł dotyczący zmian w zasiłkach na Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ono z kolei zarzeka się, że nad takimi zapisami nie pracuje.

Temat powraca jak bumerang, a całe zamieszanie ma swoje źródło w interpelacji poselskiej Joanny Muchy, a właściwie odpowiedzi, jakiej udzielił na nią wiceminister finansów Leszek Skiba. Wynika z niej, że planowane miałoby być wydłużenie (do 90 dni) czasu między okresami zasiłkowymi.

Rząd miałby też opracowywać rewolucję w zasiłkach macierzyńskim i opiekuńczym. Chodzi o tzw. okres wyczekiwania na możliwość skorzystania z tych form wsparcia. Dla pracowników miałby on wynosić 90 dni (obecnie to 30 dni), a dla prowadzących działalność – 180 dni (obecnie to 90 dni). Dłuższy okres wyczekiwania miałby dotyczyć także zasiłku chorobowego.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane