500 plus dla osób niesamodzielnych. Co zrobić, by otrzymać świadczenie

06.12.2019, 17:38; Aktualizacja: 06.12.2019, 19:46
dokumenty

dokumentyźródło: ShutterStock

Prawie 620 tys. osób złożyło już wnioski o wypłatę tzw. świadczenia 500 plus dla osób niesamodzielnych – poinformowała w piątek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Według szacunków uprawnionych do świadczenia może być ok. 850 tys. osób.Co trzeba zrobić, by otrzymać świadczenie?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Jola(2020-02-19 10:38) Zgłoś naruszenie 10

    Witam mam córkę chorą od urodzenia ma 133 cm wzrostu i wiele chorób między innymi zespół pustego siodła jest to choroba przysadek mózgowych przysadka jest uciśnięta a do tego jakiś torbiel i po konsultacji z neurologiem wynika że nie ma na to żadnego leczenia córka jest niepełnosprawna w stopniu znacznym i wymaga opieki drugiej osoby napisałam o dodatek 500+ i przyszło mi wezwanie na komisje lekarską w Rzeszowie pokój nr 4 po tej wizycie zostałam skierowana do psychologa u psychologa córka była sama 7 minut przez cały czas przepłakała i została uzdrowiona jest zdolna do samodzielnej egzystencji i jeszcze stopień lekki- umiarkowany nie wiem o co chodzi i teraz nie wiem kto dostaje te obiecane 500 + jak bym wiedziała to nie starała bym się wcale szkoda zdrowia Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • OLEK(2020-02-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    ROBIĄ Z LUDZI IDIOTÓW

    Odpowiedz
  • Alicjonka(2020-02-12 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jestem chora na nieuleczalną chorobę POCHP. Bardzo się męczę ,Dusznosci i kaszel. Przeszkadzają mi zapachy. Chory kręgoslup/mam 78 lat/ tez utrudnia normalne poruszanie się.Wedlug lekarza orzecznika i wojewodzkiej Komisji lekarskiej ,jestem zdolna do samodzielnej egzystencji. Moglabym jeszcze odwolac się do Sądu pracy. ale to niema SENSU.Jak mawial moj sw.pamięci Dziadzius "Pies psu ogona nie ugryzie" A ja czuję się oszukana i jak intrus w Gronie lekarzy orzekających.

    Odpowiedz
  • Darek(2019-12-09 19:01) Zgłoś naruszenie 11

    A ja przy usługach opiekuńczych nawet nie składam o te 500 zł - nie chodzę, nie wstanę sam, nie ubiorę się, nie przesiądę na wózek itd. bo te 500 zł wlicza się do dochodu przez co wzrasta stawka za usługi opiekuńcze i Mops zabrałby mi więcej niż niż te 500 zł, to chore że osoby niesamodzielne nie ze swojej winy (postępująca choroba genetyczna) nie mogą skorzystać z tego świadczenia.

    Odpowiedz
  • Pokrzywdzona(2019-12-07 19:48) Zgłoś naruszenie 26

    Jestem po 3 operacjach nowotworu zlosliwego oraz innych chorobach. Nie moge chodzic ani wykonywac zwyklychdomowych prac. Utrzymuje sie wylacznie z zasilkustalego z mopsu 510 otax pielegnacyjnego. Orzecznik ZUSU stwierfzil ze skoro moge sobie umyc zeby i sie ubrac to mi sie nic nie nalezy! Chyba ze bym imierala i nie mogla sie ubrac.

    Odpowiedz
  • Opiekunka(2019-12-07 15:28) Zgłoś naruszenie 180

    Totalna bzdura z 500+ dla niepełnosprawnych . Kryterium dochodowe i trzeba mieć orzeczenie lekarza ZUS a ci jak wiadomo uleczają cudownie chorych . Kolejna kiełbasa wyborcza . Do dziś mimo wyroku TK z 2014 r opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych żyją już nie pod progiem ale za mniej niż zero !

    Odpowiedz
  • Corka(2019-12-07 11:19) Zgłoś naruszenie 150

    Kiełbasa wyborcza PiSu. Świadczenie uzupełniające dla 75+ to kłamstwo. Moja mama najniższa emerytura i stan zdrowia wymagający opieki 80 lat i została odrzucona. To dla kogo jest ten dodatek? X

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz