Mały ZUS plus. Rząd wie najlepiej, jak wspomóc małe firmy

autor: Paulina Szewioła25.11.2019, 08:59; Aktualizacja: 25.11.2019, 09:00
W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.

W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.źródło: ShutterStock

W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przedłożony przez ministra rozwoju. Zakłada on zmiany w sposobie opłacania małego ZUS przez przedsiębiorców uzyskujących niskie dochody. Projektowane przepisy modyfikują m.in. wysokość progu przychodu umożliwiającego skorzystanie z ulgi oraz wprowadzają możliwość ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne na podstawie uzyskanego dochodu.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, trzeba będzie wykazać roczny przychód za poprzedni rok nieprzekraczający 120 tys. zł. Drugi warunek to dochód. Musi być on niższy niż 6 tys. zł miesięcznie.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • kaja(2019-11-26 07:50) Zgłoś naruszenie 01

    Ustawy PiS są bardzo dobre dla cwaniaków, kombinatorów, oszustów. Różnica miedzy przychodem a dochodem to 4000 zł. miesięcznie, czyli kombinator natworzy kosztów na 4000 i już ma zmniejszony ZUS a ciekawa jestem, kto mu na stare lata wypłaci emeryturę? skoro składki będzie miał takie jak kot napłakał. Szkoda słów na rządowe ustawy.

    Odpowiedz
  • marcin(2019-12-12 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    na stare lata emeryturę :D ktoś kto teraz pracuje dostanie grosze. System nie działa, nikt nie bedzię wstanie utrzymać tego wyżu demograficznego. Dajcie ludzią pracować i wyjść z szarej strefy, 3 letni zusik plus, czemu nie na zawsze? Chciałbym założyć sobie firme i mieć pewność, że moje składki nie wzrosną po 3latach czy zarabiam czy nie

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane