Jeśli nie chcesz być w PPK, musisz się wypisać. Sprawdź, jak to zrobić

20.11.2019, 12:42; Aktualizacja: 20.11.2019, 13:41
Trzeba pamiętać, że prawidłowo złożona przez uczestnika deklaracja o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK nie skutkuje zmianą treści umowy o prowadzenie PPK.

Trzeba pamiętać, że prawidłowo złożona przez uczestnika deklaracja o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK nie skutkuje zmianą treści umowy o prowadzenie PPK.źródło: ShutterStock

Z najnowszego raportu dotyczącego partycypacji w PPK wynika, że jak  dotąd tylko 40 proc. uprawnionych pracowników zdecydowało się oszczędzać na czas emerytury w PPK. Aby zrezygnować z uczestnictwa w Pracowniczych Planach Kapitałowych należy złożyć swojemu pracodawcy rezygnację na piśmie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Inspektor Pracy --ale bajery(2019-11-25 11:54) Zgłoś naruszenie 50

  ...to jest zdumiewające jak bardzo wszyscy "biznesmeni" chcą zarządzać naszymi pieniędzmi . Firmy zamiast wypłacać nam do rąk drożyźniane premie będą od nas pobierać podatek a tą kasę przelewać pod zarząd kolesi królika ustawionych z góry...z obietnicą że za 30 lat te Wirtualne Pieniądze nam zwrócą -tylko zapomnieli dodać ile wówczas będzie kosztowało 1 kg maki. Prezesi Zarządzający zazwyczaj pro/ państwowych...pobierając opłaty za każdy manewr będą zyli dostatnio na wyspach Baranich po strzyżeniu owiec a gdy przedstawicielom rządów jeszcze zabraknie np na olimpiade albo Stadion OgólnoPOlski to doprowadzą do dojenia wspieranych przez PPE lub PPK zakałów i zakupu przez te fundacje już nic nie wartych akcji albo obligacji zbankrutowanych za wczasu o ile wcześniej ta forsa nie przepadnie na zbrojenia pod presją zagrożenia np wojna/kleską czy /innymi "wyższymi " potrzebami.... każdy sposób jak w Botkunie gdzie wyprowadzano forse bezzwrotnymi pożyczkami doprowadzając do emisji miliardów akcji za zgodą Nadzoru giełdowego... będzie dobry na wyprowadzenie tej kasy z portfela Dojonych Roboli. Najlepszy sposób Panie Premierze na dobra emeryturę to pozostawienie tych pieniędzy w rekach Tych co je zarobili. -wszystko.

  Odpowiedz
 • Pytania do Premiera(2019-11-26 09:12) Zgłoś naruszenie 30

  --Słyszeliście wszyscy jak Przewodniczący Senatu zapraszał osoby Które miały mieć u Niego przeprowadzane operacje do składania "dobrowolnych datków" na Jego fundacje „promującą i wspomagającą naukę oraz kształcenie przyszłych lekarzy”....OBURZENIE == a co Wy proponujecie z PPE i PPK pracownikom:....Albo płacisz na nasze FUNDUSZE kierowane przez naszych kolesiów -- "dobrowolnie” ,albo tych pieniędzy na wypłatę w ogóle od pracodawcy nie zobaczysz. Jak by tak postąpili Komuniści to byście Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera –jakim prawem tak teroryzujecie pracowników. Kto będzie zasiadał w Zarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą Ci Zarządzajacy zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty . Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem i swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających na ratowanie np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/pod groźba albo się godzisz albo Ciebie zwolnimy bo nie chcesz ratować Naszej firmy..

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-11-26 10:47) Zgłoś naruszenie 20

  Jeśli ktoś się do przekrętu nie zapisał , to nie musi się wyPiSywać !!! Bo jego tam , w tym geszefcie , NIE MA !!! Dociera ???

  Odpowiedz
 • Pytania do Premiera(2019-11-26 09:09) Zgłoś naruszenie 10

  --Słyszeliście wszyscy jak Przewodniczący Senatu zapraszał osoby Które miały mieć u Niego przeprowadzane operacje do składania "dobrowolnych datków" na Jego fundacje „promującą i i wspomagającą naukę i kształcenie przyszłych lekarzy”....OBURZENIE == a co Wy proponujecie z PPE i PPK pracownikom:....Albo płacisz na nasze FUNDUSZE kierowane przez naszych kolesiów -- "dobrowolnie” ,albo tych pieniędzy na wypłatę w ogóle od pracodawcy nie zobaczysz. Jak by tak postąpili Komuniści to byście Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera –jakim prawem tak teroryzujecie pracowników. Kto będzie zasiadał w zZarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą zarabiać Oni zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem i swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane