Wyrównanie wynagrodzenia a podstawa składek na ubezpieczenie. Jest interpretacja ZUS

autor: Paulina Szewioła20.11.2019, 07:42; Aktualizacja: 20.11.2019, 07:42
zus

zusźródło: ShutterStock

Wyrównanie wynagrodzenia za czas usprawiedliwionej nieobecności powinno wchodzić do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne – wynika z interpretacji ZUS.

Sprawa dotyczyła spółki, która ma z pracownikiem zawartą umowę o pracę. Umieszczono w niej zapis, zgodnie z którym za każdą usprawiedliwioną nieobecność w pracy i okres niezdolności do jej świadczenia z powodu stanu zdrowia podwładnemu przysługuje wyrównanie wynagrodzenia. Wartość wypłaconego wyrównania stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Społeczny Inspektor Pracy(2019-11-26 09:25) Zgłoś naruszenie 20

    ..a jednak Prezydent Komorowski powiedział prawdę - tylko nie dopowiedział:- na pytanie "jak żyć" : „weź Pan kredyt ,zwolnij się Pan i poszukaj lepszej płacy"-- i Prezydent miał racje -tyle że nie wyjaśnił a co dokladnie Mu chodziło: Bierzesz kredyt ,otwierasz własna działalność gospodarczą ,deklarujesz bardzoooooo wysoki dochód ,wpłacasz z kredytu pierwszą składke do ZUSu i po kilku dniach idziesz na 270 dniowe L-4 odbierając to wszystko wielokrotnie. Nie wierzycie-szukajcie w google: "Nawet 40 tysięcy złotych zasiłku! Tyle ZUS wypłaca chorującym Trudno w to uwierzyć, ale są Polacy, którzy na zasiłku chorobowym wynoszącym nieraz kilka lub kilkanaście dni dostają więcej niż niejeden pracujący Polak przez cały rok"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane