statystyki

Wyrównanie wynagrodzenia a podstawa składek na ubezpieczenie. Jest interpretacja ZUS

autor: Paulina Szewioła20.11.2019, 07:42; Aktualizacja: 20.11.2019, 07:42
zus

zusźródło: ShutterStock

Wyrównanie wynagrodzenia za czas usprawiedliwionej nieobecności powinno wchodzić do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne – wynika z interpretacji ZUS.

Sprawa dotyczyła spółki, która ma z pracownikiem zawartą umowę o pracę. Umieszczono w niej zapis, zgodnie z którym za każdą usprawiedliwioną nieobecność w pracy i okres niezdolności do jej świadczenia z powodu stanu zdrowia podwładnemu przysługuje wyrównanie wynagrodzenia. Wartość wypłaconego wyrównania stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Społeczny Inspektor Pracy(2019-11-26 09:25) Zgłoś naruszenie 20

    ..a jednak Prezydent Komorowski powiedział prawdę - tylko nie dopowiedział:- na pytanie "jak żyć" : „weź Pan kredyt ,zwolnij się Pan i poszukaj lepszej płacy"-- i Prezydent miał racje -tyle że nie wyjaśnił a co dokladnie Mu chodziło: Bierzesz kredyt ,otwierasz własna działalność gospodarczą ,deklarujesz bardzoooooo wysoki dochód ,wpłacasz z kredytu pierwszą składke do ZUSu i po kilku dniach idziesz na 270 dniowe L-4 odbierając to wszystko wielokrotnie. Nie wierzycie-szukajcie w google: "Nawet 40 tysięcy złotych zasiłku! Tyle ZUS wypłaca chorującym Trudno w to uwierzyć, ale są Polacy, którzy na zasiłku chorobowym wynoszącym nieraz kilka lub kilkanaście dni dostają więcej niż niejeden pracujący Polak przez cały rok"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane