Morawiecki: Zmieńmy Konstytucję RP, by zagwarantować środki obywateli zgromadzone w PPK i IKE

19.11.2019, 11:09; Aktualizacja: 19.11.2019, 12:03
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: ShutterStock

W expose premier Mateusz Morawiecki zaproponował zapisanie w Konstytucji prywatnego charakteru środków zgromadzonych na kontach uczestników PPK.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • ola(2019-11-19 12:22) Zgłoś naruszenie 91

    a co z naszymi środkami z OFE, oddajcie je nam, rząd oszukał nas, zagrabił nasze pieniądze

    Odpowiedz
  • jolka(2019-11-19 11:58) Zgłoś naruszenie 80

    Obawiam się, że jakiekolwiek zaklinanie się po akcji z OFE nie sprawi, że ludzie uwierzą w PPK. Za daleko poszły szwindle państwa wobec obywatela.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:49) Zgłoś naruszenie 50

    Premierze --Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie Zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków.

    Odpowiedz
  • kolo(2019-11-19 11:39) Zgłoś naruszenie 40

    Jakim prawem pieniądze ZUS-u deponowane w OFE a pochodzące ze standartowej składki emerytalnej w wysokości 19,52% wynagrodzenia i przeznaczane na wypłaty BIEŻĄCYCH EMERYTUR mają stać się pieniędzmi prywatnymi?

    Odpowiedz
  • Lex(2019-11-19 13:00) Zgłoś naruszenie 40

    Ten człowiek został już skazany za kłamstwo wyborcze - jego słowa są nic nie warte. Szkoda czasu, nerwów. Skończy się czas PiSu to może wreszcie po raz pierwszy w historii staną i zostaną skazani przed Trybunałem Stanu i Morawiecki i Duda. Kaczyński się wywinie bo to "szeregowy poseł"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wazny poetycki zwrot(2019-11-19 11:47) Zgłoś naruszenie 40

    Bardzo spodobal mi sie poetycki wrecz zwrot: " Inwestujemy w tych, ktorzy niosa nas w przyszlosc". ------ Premier ma racje. Nie powinnismy inwestowac w kominowe publiczne emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspekor Pracy(2019-11-19 12:47) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze --Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:51) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze ---Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków. Zróbmy tak --Ty przelejesz całą swoją wypłate co miesięczną na losowo wybrany fundusz i odbierzerz za 30 lat

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:51) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze --Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków. Zróbmy tak --Ty przelejesz całą swoją wypłate co miesięczną na losowo wybrany fundusz i odbierzerz za 30 lat

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:45) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze --Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające.Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:49) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze ----Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-11-19 12:48) Zgłoś naruszenie 40

    Premierze ---Powinieneś wziąć osobistą ,powtarzam osobistą odpowiedzialność przed Bogiem i Narodem za środki zgromadzone na PPE i PPK z rozliczeniem Ich za 30 ,40 lat ,z gwarancją braku straty na inflacji i rozkradzeniem przez grupy zarządzające. Jestem przekonany ,znacznie przekonany że te pieniądze będą w długim okresie rozkradzione na gaże kolesiów ,na akcje bankrutujących firm ,na opłaty pośrednie ,na wspomożenie innych ba...już je kradniecie ,bo zamiast podwyżek przelewacie przymusowo na te konta ,każecie płacić podatek od tych Wirtualnych Pieniędzy za które za 30 lat kipimy sobie na osłodę lizaka. Ja wiem pierwszych 10 000 zarobi aby można było okraść następne miliony. Tak działa i działały Piramidy Finansowe. Im mniej pieniędzy w rekach Cudownie zarządzających tym mniej środków ukradzionych. Pamiętaj,chociaż Ciebie lubie -- to Ty będziesz winny kradzieży tych środków.

    Odpowiedz
  • prawda(2019-11-19 13:26) Zgłoś naruszenie 30

    Jak długo jeszcze pisowska RPP będzie okradała Polaków z ich oszczędności nie podnosząc stóp procentowych, przy tak rosnącej inflacji; kiedy zaczniemy głośno mówić o fałszowaniu przez GUS danych dot. inflacji; PiS to czarna bolszewia która niszczy nasz kraj i upadla ludzi

    Odpowiedz
  • Czy to jets zgodne z Konstytucją????(2019-11-19 17:47) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego PIS nie przywrócił Polakom pomostówek w wieku 60 lat , oraz nie przywrócił emerytur stażowych????

    Odpowiedz
  • dacia(2019-11-26 18:57) Zgłoś naruszenie 10

    a niech gwarantują prywatność tych środków w taki sposób. Przynajmniej te wszystkie osoby które nie do końca wierzą w ten program będą mogli zmienić swoje nastawienie. Lepiej przecież w jakiś sposób sobie zapewnić dodatkowe oszczędności niż później żyć od pierwszego do pierwszego

    Odpowiedz
  • obatel(2019-11-19 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    czyli obecnie tej gwarancji prywatności jednak nie ma? to co? kolejna opłata przekształceniowa będzie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz