Koszty zatrudnienia pracownika w 2020 r.

autor: Hubert Rabiega17.11.2019, 17:30; Aktualizacja: 17.11.2019, 17:57
Minimalne wynagrodzenie obowiązujące od 1 stycznia 2020 roku wyniesie 2600 zł brutto.

Minimalne wynagrodzenie obowiązujące od 1 stycznia 2020 roku wyniesie 2600 zł brutto.źródło: ShutterStock

Minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2020 roku wzrasta do 2600 zł brutto. Dla pracodawcy oznacza to wzrost całkowitych kosztów zatrudnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • Nie mam (2019-11-17 21:04) Zgłoś naruszenie 3024

    To teraz nauczyciel po studiach zarobi najmniejsza krajowa. BRAWO PIS!!! TYLKO TAK DALEJ. STAWIAJCIE DAKEJ NA 500 PLUS I PATOLOGIE. OBUDZICIE SIĘ Z REKA W GOWNIE. A wsze dzieci będą uczyć Ukraińcy i murzyni.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Rekin(2019-11-17 21:35) Zgłoś naruszenie 28

    Nie mam ty tepaku do szkoły

    Odpowiedz
  • Jurek(2019-11-18 07:07) Zgłoś naruszenie 1231

    Ja myślę że nasze społeczeństwo jest nie doinformowane. Obecnie w Polsce prawie nikt nie zarabia 2600 zł brutto tylko ponad 3000 zł. Notabene nawet Ukraińcy zarabiają ponad 3000 zł brutto

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Hela(2019-11-18 16:17) Zgłoś naruszenie 31

    Ja przykładowo zarabiam 1500 zł na rękę czyli netto i mam wykształcenie wyższe niepełne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jogi(2019-11-18 21:04) Zgłoś naruszenie 44

    No to pracodawco znowu masz po ****** bo trzeba na patologie rządowi przez zwiększanie zatrudnienia tylko, że nikt nie bierze pod uwagę do góry wzrostu kosztów i wszystkiego przez to poziom będzie dalej wyrównany ucieszy się budżetówka jak zwykle. Dalej będą umowy śmieciowe bo inaczej siebie da w Polsce żyć i zarabiać. Superrr Pisss , brawo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brygadzista(2019-11-18 21:42) Zgłoś naruszenie 78

    Widać w tych wypowiedziach co niektórych, bardzo dużo kultury. Podejrzewam że jakiś zdesperowany pracodawca co musi wydać pieniądze na pracowników(patologie), którzy go utrzymuja swoją ciężka pracą. Aby jego synus córusia mogli się rozbija drogimi autami. Bo inni nie mogą trochę lepiej żyć tylko muszą biedę klepac żeby można ich nazywać patologia ludzie wstydzcie się zero szacunku dla drugiego czlowieka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bs(2019-12-14 12:18) Zgłoś naruszenie 12

    Niestety u większości pracodawców tak będzie ze przesuną pracownika na 3/4 etatu a każa pracować po 8 godzin, reszta wypłaty pod stołem, u nas już przygotowują aneks do umowy od grudnia

    Odpowiedz
  • maro(2019-12-26 13:46) Zgłoś naruszenie 32

    Pracodawcę pracownik kosztuje 3132 zł a pracownik netto dostanie 1920 zł dla pisu zapłaci 1210 zł to gdzie sprawiedliwość dlaczego pis nie weżmie 500 zł a pracownikowi zostawi 700 zł więcej i zarobi 2620 zł na rękę nie lepiej to wygląd 500 + na dzieći nie było by potrzebne bo pracownik sam sobie wypracował

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Haszman(2020-01-17 13:23) Zgłoś naruszenie 11

    Powinno być tak że to pracownik sam opłaca wszystkie daniny z pensji brutto. Ludzie szybko by wtedy wyszli na ulicę palić opony pod Sejmem jakby nagle okazało się z 3130 zł zostaje im w portfelu 1920 zł. Może w końcu przejrzeliby na oczy.

    Odpowiedz