Sąd oceni decyzję ZUS nie tylko merytorycznie

autor: Joanna Śliwińska08.11.2019, 09:17; Aktualizacja: 08.11.2019, 09:17
Nowelizacja wprowadziła możliwość uchylenia orzeczenia organu rentowego. Dotychczas można było jedynie badać jego zgodność z prawem materialnym.

Nowelizacja wprowadziła możliwość uchylenia orzeczenia organu rentowego. Dotychczas można było jedynie badać jego zgodność z prawem materialnym.źródło: ShutterStock

Nowelizacja wprowadziła możliwość uchylenia orzeczenia organu rentowego. Dotychczas można było jedynie badać jego zgodność z prawem materialnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • Voxveritas(2019-11-08 14:25) Zgłoś naruszenie 34

    Kontynuując wątek .A wszyscy to widzą.... Wszelkie te hucpy mające na celu "dbałość o nasze emerytury" to oczywiste próby kolejnego rabunku kast niewolników, którym się wmawia że muszą łożyć wciąż większe pieniądze i prawdopodobnie nic lub niewiele dostaną bo system jest deficytowy. To oczywiście brednie o kompromitującej to państwo i naród patologii, jakim jest polski system emerytalny. Straszne jest to, że ci którzy co do zasady powinni stać na straży sprawiedliwości i przyzwoitości praw pracowniczych czyli tzw. związki zawodowe, mącą w i tak mętnym systemie, zapewne w celu załatwiania sobie i wąskim grono swoich popleczników, korytowych przywilejów. Wszelkie te absurdalne kombinacje w konsekwencji doprowadzają do dalszej degradacji tego i tak absolutnie absurdalnego systemu, które stawiają ten nieszczęsny kraj w gronie zwykłych bantustanów, z parszywą elitą, która również za wszelką cenę stara się wyrwać sobie z tego absurdu godne apanaże, nie bacząc że za dekadę góra dwie doprowadzi do buntu nowych pokoleń, które pokażą i wała a nie tłuste emeryturki. Własnie teraz w przededniu nowej dekady jest najwyższy czas aby wprowadzić jeden sprawiedliwy system emerytalny dostosowany do warunków społeczno-ekonomicznych polaków, mianowicie wprowadzenie jednej równe składki (np 1 tys zł) na emeryturę i słuzbę zdrowia płatnej przez 40 lat, gwarantującej po tym okresie 2,5 tys swiadczenia, oprtej o likwidację wszelkich przywilejów emerytalnych i uwolnienia emerytur od podatków.

    Odpowiedz
  • A wszyscy to widzą i nie chcą widzieć(2019-11-08 12:09) Zgłoś naruszenie 23

    .......Dlaczego, dlaczego godzimy się, aby po raz kolejny w strukturach finansowych Państwa Polskiego wmontowywano kolejne bis przymusowo organizowane „ Piramidy Finansowe „ zwane PPE czy PPK. które to dopiero w odległej przyszłości zwrócą nam wg. "wirtualnej wartości " pieniądze z naszych dzisiejszych wypłat a nie wiemy ile wówczas będzie kosztował 1 kg mąki. i czy VIPy te pieniądze nie roztrwonią.. ... Dlaczego godzimy się aby pracodawcy teroryzowali Nas okolicznością , że zwiększą nam wynagrodzenie brutto ale pod warunkiem, iż pozwolimy na przelewanie przez Nich zwiększonej nam kwoty dochodu brutto jako podwyżki na te nowo w/w tworzone „Piramidy”.! Dlaczego pozwalamy aby na naszych płacach znowu żerowali jacyś zarządzający kapitałem?-...za niezłą co miesięczna kasiorkę ...i dlaczego pozwalamy aby Tych z pracowników którzy się nie godzą na takie obyczaje czyli utrzymywanie zarządzających w PPE lub PPK i trwonienie tam naszych pieniedzy, pomijać w zwiększonym funduszu płacy.!-czyli nie dawać Im w tej części podwyżki wynagrodzenia. Gdzie Komisja Krajowa Solidarności . przecież tu się wyraźnie naruszania przepisy KP o ochronie wynagrodzenia oraz równym traktowaniu jak i narusza prawo własności pracowników . Nie potrafią utrzymać pieniądze w ZUSie i Im mało dlatego zmuszają do PPK i PPE .to niech składek nie kasują .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane