statystyki

Żłobek bez zaświadczenia dostanie dotację

autor: Michalina Topolewska07.11.2019, 19:00
Co do zasady jest bowiem tak, że prowadzenie placówki dla maluchów jest działalnością gospodarczą regulowaną, która wymaga uzyskania wpisu do rejestru, który jest prowadzony przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta).

Co do zasady jest bowiem tak, że prowadzenie placówki dla maluchów jest działalnością gospodarczą regulowaną, która wymaga uzyskania wpisu do rejestru, który jest prowadzony przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta).źródło: ShutterStock

Radni nie mogą wymagać dołączenia przez właściciela żłobka do wniosku o udzielenie dotacji dokumentu potwierdzającego, że jego placówka jest zarejestrowana w gminie. Samorząd sam ma dostęp do takiej informacji.

Taką nieprawidłowość stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa (RIO) w Poznaniu, która unieważniła niektóre zapisy uchwały rady miejskiej w Gostyniu określającej wysokość oraz zasady ustalania i rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce. Zastrzeżenia RIO dotyczyły regulacji wskazującej, że do wniosku o przyznanie dofinansowania należy dołączyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Co do zasady jest bowiem tak, że prowadzenie placówki dla maluchów jest działalnością gospodarczą regulowaną, która wymaga uzyskania wpisu do rejestru, który jest prowadzony przez wójta (burmistrza lub prezydenta miasta).


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane