Inflacja nasze 500 plus przerobi na 400 plusik. Takiego tempa wzrostu cen nie mieliśmy od dekady

autor: Łukasz Wilkowicz17.10.2019, 07:31; Aktualizacja: 17.10.2019, 08:53
Takiego okresu przyśpieszonego tempa wzrostu cen nie mieliśmy przynajmniej od dekady. Pojawią się żądania waloryzacji świadczeń społecznych.

Takiego okresu przyśpieszonego tempa wzrostu cen nie mieliśmy przynajmniej od dekady. Pojawią się żądania waloryzacji świadczeń społecznych.źródło: ShutterStock

Takiego okresu przyśpieszonego tempa wzrostu cen nie mieliśmy przynajmniej od dekady. Pojawią się żądania waloryzacji świadczeń społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • precz z wyzyskiem(2019-10-18 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    zarąbano ludziom pracy obniżając wiek emerytalny a nie zmieniając wskaźnika przeliczeń emerytur i emerytury są niższe o ok. 30 procent. Także oby ci przy korycie szlag trafił za oszukiwanie ludzi pracy

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-10-18 09:06) Zgłoś naruszenie 24

    wg piszącego ten artykuł, gdyby opozycja rządziła, to ceny by spadały, nie byłoby mowy o 400plusik

    Odpowiedz
  • Poverty Watch 2019(2019-10-18 08:15) Zgłoś naruszenie 11

    Program 500+ nie przyczynil sie do powazniejszego obnizenia odsetka ludzi zyjacych ponizej Eurostatowego polskiego progu ubostwa lub wykluczenia spolecznego. Spelnil swoj cel tylko w indywidualnych przypadkach, ale bez odpowiedniej waloryzacji jego rola w stosunku do niezamoznych bedzie malec. ---------- W raporcie "Poverty Watch 2019" czytamy, ze polski rzad wraz z partnerami spolecznymi i EAPN Polska ma obowiazek przygotowac Strategie przeciwdzialania ubostwu i wykluczeniu spolecznemu na lata 2020-2027. ---- Przygotowanie takiego dokumentu stanowi warunek dla wydatkowania srodkow z funduszy UE. ---- W opracowaniu tym nalezy w wiekszym stopniu uwzglednic wsparcie dla doroslych osob w gospodarstwach domowych bez dzieci np: osoby starsze, osoby z niepelnosprawnoscia, osoby pracujace i ubogie. --- Polska zobowiazala sie do obnizenia odsetka populacji zyjacych ponizej Eurostatowego progu ubostwa lub wyklucznie spolecznego z 15% w 2017 r. do 8,7% w 2030 r. Miejmy nadzieje, ze przeznaczane srodki na walke z ubostwem beda efektywnie przeznaczane i przede wszystkim obejma osoby potrzebujace pomocy.

    Odpowiedz
  • Dyrektor folwarku(2019-10-17 23:23) Zgłoś naruszenie 01

    Co powiecie Janusze polityki o młodych małżeństwach z 2019 roku, nie korzystają jeszcze z pinćset plus a już muszą płacić drożej za żywność, paliwo, energię? Zwyczajnie ich doicie. Co możecie zaproponować, wyjazd za granicę, że by mieć dzieci? W to miejsce "nowych Polaków". Wasze spoty z królikami okazały się porażką - wynik porażka dysponenta naszych środków budżetowych w wyborach do Senatu. Królik jest rzeczywiście podobny do kota ;) Z tą "prawicą" czy "zjednoczoną prawicą", to nie przesadzajcie.

    Odpowiedz
  • Rtf(2019-10-17 18:32) Zgłoś naruszenie 42

    Ale o co chodzi? Chcieliście piz, to macie.

    Odpowiedz
  • amber z wołowina(2019-10-17 17:12) Zgłoś naruszenie 14

    TO wina tuska i po-psl amber goldbb,afera vołomin vinnych niema no to 500 plus mafiozi wciskaja kit nam

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kicia de Lodź (2019-10-17 14:54) Zgłoś naruszenie 143

    A może ktoś wreszcie to powie: inflacja jest napędzana przez 500plus...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanna (2019-10-17 14:36) Zgłoś naruszenie 173

    500+ do rewaloryzacji, śmieszne.😀 A kto nam pracującym daje takie rewaloryzacje wynagrodzeń, żeby pokryły koszty inflacji. Mało tego przez kilka lat płace stały w miejscu a koszty życia rosły i jakoś nikt się tym nie martwił. Czy Wy ludzie nie zdajecie sobie sprawy, że to dzięki waszym 500+ rosną wszystkie ceny. Przecież z czegoś trzeba brać pieniądze na to rozdawnictwo.

    Odpowiedz
  • Łukasz(2019-10-17 13:38) Zgłoś naruszenie 810

    Ja jako przeciętny egoistyczny ojciec 2dzieci zarabiający 2500na reke na produkcji ,żona zarabia 1800 netto w sklepie zamieszkujący 60miezkanie po ojcu mam/y gdzieś skąd pochodzą pieniądze na 500+ ,na,wyprawki itp,komu zabiorą czy to walnie czy nie /lepiej nie wiedzieć/ czy temu czy tamtemu zabiorą ,jak każda statystyczna rodzina dbamy o swoje 4litery by nam w życiu było lżej a nie komuś I to jest wlaśnie prawda o 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wielbiciel(2019-10-17 12:54) Zgłoś naruszenie 66

    No to ciekawa sytuacja dla emerytów,ale oni kochają KK i PIS.Wybrali/ponad 65% głosujących/.To teraz trzeba wypić to piwo....smacznego.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mają co chcieli(2019-10-17 12:48) Zgłoś naruszenie 46

    a emeryci będa zdychać......brawo....ale ich nie żałuje...zagłosowali.....

    Odpowiedz
  • Ob.(2019-10-17 12:35) Zgłoś naruszenie 36

    Ulga w PIT na dzieci zrekompensuje niewielką inflację.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zatroskany_o_stan_budżetu(2019-10-17 12:06) Zgłoś naruszenie 464

    A kiedy waloryzacja drugiego progu podatkowego? Nie przypominam sobie, że kwota się zmieniła przez ostatnie 10 lat, a pensje idą w górę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt opodatkowany(2019-10-17 11:35) Zgłoś naruszenie 96

    Najbardziej ucierpią starzy i chorzy emeryci, którzy łupieni są 18-17% podatkiem PIT przeznaczany m.in. na 500+ dla młodych.. Młodzi nie płacą tego podatku i otrzymują comiesięcznie różne 500+. Podatkowa eutanazja starych ludzi, którzy ciężko pracowali i płacili wysokie składki ZUS. Niektórzy nie płacili składek ZUS i mają emerytury na koszt tych pierwszych (kler, mundurowi, mama 4+, krusowcy...)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-10-17 10:46) Zgłoś naruszenie 64

    Cieszy mię ten rym : Polak mądry po szkodzie ; Lecz jeśli prawda jest taka ,jak zboże , Nowa przypowieść sobie Polak kupi ,że przed szkodą i po szkodzie głupi . J. Kochanowski .! Co ty ********* ,jakieś głupoty, już działa wsza cenzura , i na dodatek ;, Nie ma dokuczliwych głupców , niż inteligentni głupcy .! Można być niekiedy głupcem mając inteligencje ,ale nigdy mając zdrowy rozum !

    Odpowiedz
  • bogna(2019-10-17 10:43) Zgłoś naruszenie 168

    Dzis Partia Pis z nie ze swoich pieniedzy rozdaje publiczne pieniądze na 500+ 300+ wyprawki ,13,14emerytury ,500+ dla niepelnosprawnych autobus + swinia krowa 500+,pit 17, podwyżki minimalnej pensji do2600 a co bylo za sld po psl nic zero ,ludzie stali sie roszczeniowi,rozpieszczeni,rozleniwieni , Pis wygrało bo ludzie klasa niższa ,średnia pamiętają co dostawali za poprzednich rządów figę z makiem ,,zieloną wyspę Donalda na emigracji"

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-10-17 10:37) Zgłoś naruszenie 153

    Cieszy mię ten rym : Polak mądry po szkodzie ; Lecz jeśli prawda jest taka ,jak zboże , Nowa przypowieść sobie Polak kupi ,że przed szkodą i po szkodzie głupi . J. Kochanowski .!

    Odpowiedz
  • Aaaaa(2019-10-17 10:35) Zgłoś naruszenie 435

    A co powiedzieć o rodzicach ,którzy wychowywali 3 dzieci bez 500+? Co oni dosali od panstwa?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ja_fiat500(2019-10-17 09:17) Zgłoś naruszenie 124

    Przecież 500+ zostało już zrewaloryzowane pierwszym dzieckiem.

    Odpowiedz
  • biedota emerytalna(2019-10-17 08:47) Zgłoś naruszenie 279

    a moją wypracowaną 40 letnią jałmużnę emeryturę (1710 zł) zamieni na ochłapy. Dlaczego my emeryci nie dostajemy po tylu latach pracy też 500 plus

    Odpowiedz