Zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku: Kto może otrzymać? Ile dostaje się "na rękę"?

09.10.2019, 07:00
bezrobotny

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych osoba, która straciła pracę, musi zarejestrować się w urzędzie pracyźródło: ShutterStock

Zasiłek dla bezrobotnych waloryzowany jest co roku 1 czerwca. Zasiłek dla bezrobotnych przez pierwszą połowę 2020 roku będzie, więc równy temu, który obowiązuje obecnie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Andrzej(2019-10-09 18:17) Zgłoś naruszenie 2217

    Kochanu PISIE oraz ZUSIE wprowadzcie EMERYTURY STAŻOWE 35 lat kobiety i 40 lat mężczyzni a nie trzeba będzie płacić zasiłku dla nierobów bo będą miejsca pracy dla tych co nie chce się im pracować .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rk(2019-10-09 20:35) Zgłoś naruszenie 382

    Dlaczego zasiłek dla bezrobotnych nie jest uzależniony od wcześniejszych zarobków? Przecież ma rekompensować utratę pracy.

    Odpowiedz
  • J(2019-10-14 15:09) Zgłoś naruszenie 51

    przypominam, że od 01.10.2019r. obowiązuje podatek 17% i ulga podatkowa w wysokości 43,76 zł, a więc stawki netto są żle wyliczone

    Odpowiedz
  • g(2020-01-16 13:38) Zgłoś naruszenie 11

    Czy moge zarejestrować sie w urzedzie pracy jesli jestem zatrudniony w niemczech na minijob?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2020-02-03 11:43) Zgłoś naruszenie 62

    EVII piękną odpowiedź. Nieroby rzeczywiście to paniulki ,które całe życie nie pracują bo po co i z papierosem idą po 500 + a panowie no cóż lepiej stać pod zakrętem niż pracować za 1500 a Państwo dopomoze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nauczyciel (2020-02-05 18:06) Zgłoś naruszenie 00