Ludzie chcą większej płacy minimalnej, a więc dostaną [Sondaż DGP]

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki26.09.2019, 07:00; Aktualizacja: 26.09.2019, 11:24
Zdaniem ekspertów, o ile przez ostatnie lata za wolniejszy wzrost zatrudnienia mogliśmy obwiniać brak pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, o tyle wkrótce mogą to być już procesy stricte restrukturyzacyjne.

Zdaniem ekspertów, o ile przez ostatnie lata za wolniejszy wzrost zatrudnienia mogliśmy obwiniać brak pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, o tyle wkrótce mogą to być już procesy stricte restrukturyzacyjne.źródło: ShutterStock

Programy wyborcze pokazują, że wysoka podwyżka płacy minimalnej jest nieunikniona.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

 • Obywatel.(2019-09-26 09:04) Zgłoś naruszenie 85

  Wniosek ,jest prosty , idziemy w kierunku , Grecji,tam też rozdawano pieniądze na różne bzdury , tylko że grekom pomogła UE ,a nam jak nastąpi krach , to pomogą ufo-ludki ?!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Zlikwidowac dodatek za wysluge lat(2019-09-26 09:20) Zgłoś naruszenie 57

  Dodatek za wysluge lat powinien zostac zlikwidowany na rzecz podwyzszenia kwoty wolnej od podatku do wysokosci 25% sredniej placy krajowej. Placa minimalne nie powinna przekraczac polowy sredniej placy krajowej , a z dodatkiem kwoty wolnej od podatku na dzis okolo 200 zl miesiecznie stanowi moim zdaniem wlasciwe najnizsze wynagrodzenie.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Legart(2019-09-26 16:10) Zgłoś naruszenie 52

  Będą skutki uboczne: Prawie cały aparat państwowy: służby mundurowe, pracownicy cywilni Prokuratur, Sądów, Inspekcji państwowych, urzędów samorządowych, a także młodzi lekarze i nauczyciele, będą ustawowo zarabiali MNIEJ niż pensja minimalna. A nawet w założeniu, że wywalczą podwyżkę - zrównają się z pensją minimalną. To dotknie także wysokokwalifikowanych specjalistów prywatnych zawodów, którzy obecnie zarabiają zauważalnie powyżej najniższej krajowej. Ich wynagrodzenia nagle staną się najniższą krajową+. I to będzie rewolucja społeczna. Mówiąca: bycie drobnym przedsiębiorcom nie popłaca, długie kształcenie nie popłaca. Długotrwałe uzyskiwanie i podwyższanie kompetencji nie ma sensu. Wtedy albo nastąpi wejście w spiralę inflacyjną: osoby, których najniższa pensja "dogoni" będą domagać się podwyżek, albo nastąpi emigracja. Do krajów, które polskich specjalistów z chęcią przytulą do serca...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Kasia(2019-09-26 15:54) Zgłoś naruszenie 21

  Więc wystarczy chcieć????jakie to proste. Proście, a będzie wam dane....Zwłaszcza przed wyborami. A po wyborach jak te muchy staniemy się obiadem dla "pająków."

  Odpowiedz
 • Zlikwidowac dodatek za wyslyge lat c.d.(2019-09-27 06:12) Zgłoś naruszenie 10

  Uwazam rowniez, ze w sytuacji funkcjonowania programu socjalnego 500+ nalezy zlikwidowac ulgi na dzieci odpisywane od podatku, a zaoszczedzone pieniadze okolo 8 mld zl rocznie wraz z oszczednosciami poczynionymi na likwidacji dodatku za wysluge lat przeznaczyc na podwyzszenie kwoty wolnej od podatku do wysokosci 25% sredniej placy krajowej, na dzis do 12 tys. zl.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mm(2019-09-26 21:37) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro "danie" ludziom podwyżki do 4000 zł brutto jest takie banalne, to czemu budżetówka w 90% z wysługą lat i innymi dodatkami "wyciąga" ok. 3000 zł brutto?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • oszukana(2019-09-26 18:18) Zgłoś naruszenie 00

  a my po ponad 40 latach pracy też chcemy wyższej emerytury, bo dostaję ochłapy tj. 1700 zł. By to szlag trafił tych przy korycie. Po cholerę tle ************ jak za leżenie do góry **** i seks dostają po ok. 1 tys. teraz dostaną jeszcze 500 plus

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane