"500 zł bez kryterium". Niepełnosprawni i ich opiekunowie protestują przed KPRM

25.09.2019, 13:52; Aktualizacja: 25.09.2019, 13:53
Walczymy o to, żeby osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały 500 zł bez kryterium, żeby te pieniądze były dokładane co miesiąc do renty socjalnej bezwarunkowo - powiedziała w środę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Iwona Hartwich, liderka protestu oraz kandydatka KO do Sejmu.

Walczymy o to, żeby osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały 500 zł bez kryterium, żeby te pieniądze były dokładane co miesiąc do renty socjalnej bezwarunkowo - powiedziała w środę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Iwona Hartwich, liderka protestu oraz kandydatka KO do Sejmu.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Rafał Guz

Walczymy o to, żeby osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały 500 zł bez kryterium, żeby te pieniądze były dokładane co miesiąc do renty socjalnej bezwarunkowo - powiedziała w środę przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów Iwona Hartwich, liderka protestu oraz kandydatka KO do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • aukorygik(2019-10-06 17:09) Zgłoś naruszenie 01

  Powinni dawać 500+ wszystkim niepełnosprawnym bez renty czy emerytury, nawet tym, którzy mają tylko lekki stopień niepełnosprawności lub lekką niepełnosprawność intelektualną. Takim należało pomóc w pierwszej kolejności, a nie tylko tym, którzy są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Nawet niewielka niepełnosprawność może być bardzo destruktywna dla kariery zawodowej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wykończona opiekunka.(2019-09-29 01:34) Zgłoś naruszenie 10

  Mam męża niezdolnej do samodzielnej egzystencji i potrzebuje wsparcia osób drugich objęty opieką długoterminową i potrzebuje opieki 24/D. I żadnej pomocy że strony państwa chociażby dodatku na rehabilitację. Wszystkie kryteria spełnia prócz jednego - próg dochodowy i to nie duży!!! ZNIESC KRYTERIUM DOCHODOWE!!!

  Odpowiedz
 • Obywatel RP(2019-09-27 11:21) Zgłoś naruszenie 102

  Pozdrawiam Wszystkich Protestujacych przed KPRM.

  Odpowiedz
 • Obywatel RP(2019-09-27 11:18) Zgłoś naruszenie 81

  Popieram protest, 500+ dla doroslych niepelnosprawnych bez kryterium dochodowego i wiekowego, w tym dla wszystkich niepelnosprawnych emerytow niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-09-27 08:40) Zgłoś naruszenie 22

  co na to mamuśka z synikiem niepełnosprawnym (radnym Torunia) tez prtestuje, czy zajęła się kampanią wyborczą, wyborcy Torynia opamiętajcie się i jej nie wybierajcie

  Odpowiedz
 • Szmotna Gosia z rentą nie socjalną 1100zł brutto(2019-09-27 00:00) Zgłoś naruszenie 55

  Bezczelność tej kobiety przekracza wszelkie granice! Pomóc należy się osobom w najtrudniejszej sytiacji. A nie tylko tum z rentą socjalną. Bezczelna kobieta ,, walczy" o robi szum tylko o tych z rentą socjalną! A co z osobami, które ppbierają rentę nie socjalną? Eutanazja? Często to osoby samotne pobierające rentę nie socjalną. Tutaj są największe tragedie, a podła kobieta ,, walczy o pieniądze dla tych młodych osób, które otrzymują rentę, rodzice pracują i dziecko często mieszka z nimi. Obrzydliwie właśnie ona dzieli osoby niepełnosprawne. Podłość i chciwość tej kobiety przekraczają wszelkie granice. Używa swego Syna do walki politycznej. Poza tym ubolewa że wszystkie dzieci otrzymują 500plus. Przecież jak jej syn byłby dzieckiem też otrzymywały 500plus. Teraz otrzymuje jeśli rentą jest niska jako osoba dorosła. O co tej babie chodzi? Odoba z rentą socjalną, może i rodzinną, może pracującą i mającą wsparcie od rodziców ma otrzymywać dodatkowe 500plus A osoba samotna niepełnosprawna otrzymująca rentę nie socjalną , bez wsparcia ma nie otrzymywać? Całkiem już tej babie odwala. Poko całkiem zmanierowało już jej mózg.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane