statystyki

Rusza program „Złota rączka”. Warszawa pomaga starszym w codziennych sprawach

autor: Paulina Szewioła18.09.2019, 20:00
Nowa edycja programu rusza od października i będzie on realizowany do czerwca 2021 r. Miasto zapłaci za niego 760 tys. zł. ze swojego budżetu.

Nowa edycja programu rusza od października i będzie on realizowany do czerwca 2021 r. Miasto zapłaci za niego 760 tys. zł. ze swojego budżetu.źródło: ShutterStock

Jest on skierowany do mieszkańców Warszawy, którzy ukończyli 75 lat i mieszkają samotnie.

Pomoc polega na bezpłatnych drobnych naprawach domowych takich jak cieknący kran, zawieszenie karnisza, lampy czy naprawy drzwiczek w kuchennych szafkach. W tego typu działaniach chodzi nie tylko o pomoc seniorom przy drobnych sprawach, ale też o zmniejszenie poczucia ich bezradności i poprawę jakości życia. Do napraw będzie przychodził sprawdzony i wcześniej umówiony fachowiec, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Kolejnym aspektem programu jest oferta dla specjalistów od napraw w wieku 60+ (np. hydraulików, elektryków itp.), którzy będą chcieli zaangażować się w realizację projektu. Ma to zwiększyć ich aktywność zawodową i wolontariacką.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane