statystyki

Rusza program „Złota rączka”. Warszawa pomaga starszym w codziennych sprawach

autor: Paulina Szewioła18.09.2019, 20:00
Nowa edycja programu rusza od października i będzie on realizowany do czerwca 2021 r. Miasto zapłaci za niego 760 tys. zł. ze swojego budżetu.

Nowa edycja programu rusza od października i będzie on realizowany do czerwca 2021 r. Miasto zapłaci za niego 760 tys. zł. ze swojego budżetu.źródło: ShutterStock

Jest on skierowany do mieszkańców Warszawy, którzy ukończyli 75 lat i mieszkają samotnie.

Pomoc polega na bezpłatnych drobnych naprawach domowych takich jak cieknący kran, zawieszenie karnisza, lampy czy naprawy drzwiczek w kuchennych szafkach. W tego typu działaniach chodzi nie tylko o pomoc seniorom przy drobnych sprawach, ale też o zmniejszenie poczucia ich bezradności i poprawę jakości życia. Do napraw będzie przychodził sprawdzony i wcześniej umówiony fachowiec, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Kolejnym aspektem programu jest oferta dla specjalistów od napraw w wieku 60+ (np. hydraulików, elektryków itp.), którzy będą chcieli zaangażować się w realizację projektu. Ma to zwiększyć ich aktywność zawodową i wolontariacką.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane