statystyki

Zegarka nie wlicza się do podstawy wymiaru składek

autor: Paulina Szewioła11.09.2019, 07:54; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:08
Organ rentowy wskazał, że decydujące znaczenie w kontekście zwolnienia tego typu świadczeń pieniężnych z obowiązku opłacania składek ma periodyczne (nie częstsze niż co 5 lat) nabywanie przez pracownika uprawnienia do nagrody jubileuszowej.

Organ rentowy wskazał, że decydujące znaczenie w kontekście zwolnienia tego typu świadczeń pieniężnych z obowiązku opłacania składek ma periodyczne (nie częstsze niż co 5 lat) nabywanie przez pracownika uprawnienia do nagrody jubileuszowej.źródło: ShutterStock

Nagroda jubileuszowa, która ma postać rzeczową, również korzysta ze zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne – uznał ZUS.

Sprawa dotyczyła firmy, która planuje wprowadzenie dla swoich pracowników dodatkowego świadczenia kwalifikowanego jako przychód. Chodzi o nagrody jubileuszowe za staż pracy.

Przedsiębiorca zamierza określić częstotliwość ich przyznawania i formę poprzez dodanie do regulaminu wynagradzania postanowień w tym zakresie.

Zgodnie z nimi nagrody jubileuszowe mają przysługiwać pracownikowi co 5 lat, a osoba zatrudniona będzie mogła samodzielnie wybrać konkretną rzecz z katalogu udostępnionego przez firmę, do określonej maksymalnej wartości.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane