statystyki

Zegarka nie wlicza się do podstawy wymiaru składek

autor: Paulina Szewioła11.09.2019, 07:54; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:08
Organ rentowy wskazał, że decydujące znaczenie w kontekście zwolnienia tego typu świadczeń pieniężnych z obowiązku opłacania składek ma periodyczne (nie częstsze niż co 5 lat) nabywanie przez pracownika uprawnienia do nagrody jubileuszowej.

Organ rentowy wskazał, że decydujące znaczenie w kontekście zwolnienia tego typu świadczeń pieniężnych z obowiązku opłacania składek ma periodyczne (nie częstsze niż co 5 lat) nabywanie przez pracownika uprawnienia do nagrody jubileuszowej.źródło: ShutterStock

Nagroda jubileuszowa, która ma postać rzeczową, również korzysta ze zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne – uznał ZUS.

Sprawa dotyczyła firmy, która planuje wprowadzenie dla swoich pracowników dodatkowego świadczenia kwalifikowanego jako przychód. Chodzi o nagrody jubileuszowe za staż pracy.

Przedsiębiorca zamierza określić częstotliwość ich przyznawania i formę poprzez dodanie do regulaminu wynagradzania postanowień w tym zakresie.

Zgodnie z nimi nagrody jubileuszowe mają przysługiwać pracownikowi co 5 lat, a osoba zatrudniona będzie mogła samodzielnie wybrać konkretną rzecz z katalogu udostępnionego przez firmę, do określonej maksymalnej wartości.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane