Jakie zmiany w Kodeksie pracy weszły w życie 7 września br.?

autor: Bartosz Michalski10.09.2019, 11:15; Aktualizacja: 10.09.2019, 11:16
prawo9

prawo9źródło: ShutterStock

7 września weszło w życie wiele zmian w Kodeksie pracy na podstawie tzw. noweli prezydenckiej. Dotyczą one świadectw pracy, dyskryminacji, mobbingu, prawa do urlopu dla najbliższego członka rodziny czy przedawnienia roszczeń ze stosunku pracy. Co się zmieniło 7 września br.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • To w Polsce istnieje prawo--nie róbta se jaj.-(2019-09-14 19:58) Zgłoś naruszenie 40

  .To tylko w Polsce jest możliwe aby życiowy nierób, pijak i ćpunek , słowem chłystek parający się od czasu do czasu jakimś zajęciem ,....gdy został Premierem (bo obiecał frajerom likwidacje abonamentu RTV) mógł publicznie ogłosić a reszta nierobów sejmowych go poprzeć i pracujących od 15 r życia wynaturzony cwaniaczek zmuszał do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS. natomiast ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „...

  Odpowiedz
 • Pracodawca może wszystko i nic nie musi.(2019-09-14 17:42) Zgłoś naruszenie 10

  Do Inspektora i innych oszukują do tej pory w MON nie wypłacają odprawy emerytalnej.

  Odpowiedz
 • Do Inspektora i innych (2019-09-14 11:01) Zgłoś naruszenie 30

  To jest tak ,najpierw zatrudniali naród w naprawde szkodliwych czynnikach w pracy obiecując Im za to wcześniejszy wiek emerytalny a później gdy mineły okresy przedawnienia roszczeń za taka prace ,zmienili filozofie mówiąc że do Emerytury Pomostowej ma sie liczyć głownie szkodliwośc zatrudnienia dla ogółu społeczeństwa jak np kierujących ruchem lotniczym. Ci co stracili juz zdrowie zostali z ręka w nocniku!gdyż Państwo na Nich nie ma pieniędzy ale na gaże Tuska i innych ćpunow narodowych na bylych piedestałach ma..i to jest Polskie prawo. Nic się nie zmienilo od czasów Rzymu czy starozytnej Grecji .Dalej są oszukani i rządzący z zagwarantowanymi emerytami..

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2019-09-14 07:55) Zgłoś naruszenie 70

  Jakie Prawo ,jaki Kodeks Pracy ,jakie przepisy Emerytalne! --to wszystko to Polska fikcja aby bogaci Rzadzący i Prawnicy mogli zarabiać na plebsie. -- W Polsce udaje się tylko ,że istnieje prawo (lecz ono dotyczy tylko gaży np Tuska)...Dowodem mimo pracy w szkodliwych i nieb warunkach jak rtęć i jej opary ,jak źródła promieniotwórcze CObalt i ich przekaźniki ,jak urządzenia wybuchowe ,pyły i gazy trujące ,wysokie ciśnienia itp ,niech będzie :,wstecznie działająca gdyż z 2008r na 1998r Ustawa o Emeryturach POmostowych odbierająca Tym co tak pracowali i mieli lata pracy lecz na 1998r nie 25 lat w ogóle -prawo do emerytury i ochrony.. Nie mówcie i nie piszcie Mi więc o Państwie Prawa...Kto nie wierzy niech czyta sam:

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane