Jak wypełnić wniosek o 500 zł dla osób niepełnosprawnych [WZORY, PRZYKŁADY]

05.09.2019, 10:24; Aktualizacja: 05.09.2019, 14:40
Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą już ubiegać się o przyznanie świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. 500 + dla niepełnosprawnych. Wprawdzie ustawa je wprowadzająca zacznie obowiązywać od 1 października, ale wnioski można składać od września.

Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą już ubiegać się o przyznanie świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. 500 + dla niepełnosprawnych. Wprawdzie ustawa je wprowadzająca zacznie obowiązywać od 1 października, ale wnioski można składać od września.źródło: ShutterStock

Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą już ubiegać się o przyznanie świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. 500 + dla niepełnosprawnych. Wprawdzie ustawa je wprowadzająca zacznie obowiązywać od 1 października, ale wnioski można składać od września.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • k(2019-10-24 01:37) Zgłoś naruszenie 10

  do wi: "...Od 1 kwietnia 2014 roku pracodawcy prowadzący zakład pracy chronionej oraz pracodawcy z otwartego rynku pracy otrzymują takie samo dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Maksymalne kwoty dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego: znaczny stopień niepełnosprawności: ze schorzeniem specjalnym - 2 400 zł, bez schorzenia specjalnego - 1 800 zł, umiarkowany stopień niepełnosprawności: ze schorzeniem specjalnym - 1 725 zł, bez schorzenia specjalnego - 1 125 zł, lekki stopień niepełnosprawności: ze schorzeniem specjalnym - 1 050 zł, bez schorzenia specjalnego - 450 zł. ...." I kto tu jest złodziejem ?

  Odpowiedz
 • dess(2019-09-30 16:06) Zgłoś naruszenie 30

  do wi: Pracodawco w ZPCH, może się nie wypowiadaj z łaski swojej, bo na tych ludzi dostajesz niezłą kasę z budżetu... A gdyby tak co poniektórzy Twoi pracownicy zobaczyli, co wypisujesz, straciłbyś ich, a może ktoś by Ci założył sprawę, że zatrudniasz ludzi z I kat. i zmuszasz do pracy, która wykracza poza zakres dozwolonej w ZPCH... Sam okradasz państwo w takim razie.

  Odpowiedz
 • dziadek(2019-09-05 19:20) Zgłoś naruszenie 281

  zachodzę w głowę, dlaczego system informatyczny ZUS który kosztował więcej aniżeli NASA wydało na wyprawę na Marsa nie potrafi samodzielnie dokonać kwerendy tych osób którym toto 500+ jest należna , ale w dobie działań proekologicznych wymaga się 4 -ro stronicowych wniosków???!!! po drugie jakie to humanitarne traktowanie owych niepełnosprawnych skoro zmusza się ich do udowadniania tego co system ZUS ma już w sobie?? nie zdziwię się jak owi wnioskodawcy zostaną powołani na kolejną tzw komisję ZUSowską. żałosne i niehumanitarne. No i po kiego ten system, którego utrzymanie roczne to ok 900 miliona zł?? A wydawałoby się , że skoro władza dochodzi do wniosku że 1100 brutto to za mało wobec czego trzeba dorzucić 500 to czy nie prościej byłoby zrobić owe minimalne świadczenie na poziomie 1600? Czyż nie byłoby to globalnie taniej. ale co tam musi być kilkaset ton papieru więcej. brawo brawo .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane