statystyki

825 tys. rodzin z Kartą Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska29.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 29.08.2019, 07:54
Co do zasady karta uprawnia do różnego typu zniżek oraz ulg zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych firmach, które zdecydują się przystąpić do rządowego programu.

Co do zasady karta uprawnia do różnego typu zniżek oraz ulg zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych firmach, które zdecydują się przystąpić do rządowego programu.źródło: ShutterStock

Prawie 40 proc. gmin wciąż nie posiada na swoim terenie żadnego podmiotu, który oferowałby zniżki rodzinom wielodzietnym. Dlatego przy pozyskiwaniu kolejnych partnerów do udziału w rządowym programie, priorytetem ma być to, aby prowadzili działalność na terenie samorządów należących do tej grupy.

Karta Dużej Rodziny (KDR) przysługuje osobom wychowującym minimum troje dzieci w wieku szkolnym lub studiujące, a także rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli taką liczbę potomków. Według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) dokument ten posiada obecnie ponad 825 tys. rodzin, wśród nich 290 tys. stanowią te, których dzieci są już dorosłe. Od ubiegłego roku możliwe jest korzystanie z karty w formie tradycyjnej oraz elektronicznej jako aplikacji na smartfona. Okazuje się, że plastikowym dokumentem dysponuje 2,74 mln osób – 1,41 mln rodziców oraz 1,33 mln dzieci. Natomiast mKDR ma 572,9 tys. osób, w tym 314,1 tys. rodziców i 258,8 tys. dzieci.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane