statystyki

825 tys. rodzin z Kartą Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska29.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 29.08.2019, 07:54
Co do zasady karta uprawnia do różnego typu zniżek oraz ulg zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych firmach, które zdecydują się przystąpić do rządowego programu.

Co do zasady karta uprawnia do różnego typu zniżek oraz ulg zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych firmach, które zdecydują się przystąpić do rządowego programu.źródło: ShutterStock

Prawie 40 proc. gmin wciąż nie posiada na swoim terenie żadnego podmiotu, który oferowałby zniżki rodzinom wielodzietnym. Dlatego przy pozyskiwaniu kolejnych partnerów do udziału w rządowym programie, priorytetem ma być to, aby prowadzili działalność na terenie samorządów należących do tej grupy.

Karta Dużej Rodziny (KDR) przysługuje osobom wychowującym minimum troje dzieci w wieku szkolnym lub studiujące, a także rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli taką liczbę potomków. Według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) dokument ten posiada obecnie ponad 825 tys. rodzin, wśród nich 290 tys. stanowią te, których dzieci są już dorosłe. Od ubiegłego roku możliwe jest korzystanie z karty w formie tradycyjnej oraz elektronicznej jako aplikacji na smartfona. Okazuje się, że plastikowym dokumentem dysponuje 2,74 mln osób – 1,41 mln rodziców oraz 1,33 mln dzieci. Natomiast mKDR ma 572,9 tys. osób, w tym 314,1 tys. rodziców i 258,8 tys. dzieci.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane