Prezydent podpisał ustawę o świadczeniu uzupełniającym dla niepełnosprawnych

09.08.2019, 17:19; Aktualizacja: 09.08.2019, 17:52
Podjazd dla wózków. Niepełnosprawni. Urząd. Dostępność

Podjazd dla wózków. Niepełnosprawni. Urząd. Dostępnośćźródło: ShutterStock

 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – poinformowała w piątek kancelaria głowy państwa. Regulacja zapewni niepełnosprawnym dodatkowe wsparcie dochodowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • KulawaNoga(2019-09-02 04:23) Zgłoś naruszenie 00

  A co w przypadku, gdy osoba dorosła - niezdolna do samodzielnej egzystencji nie posiada prawa do renty, a pracuje zawodowo? Według Powiatowego Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, dana osoba posiada znaczny stopień niepełnosprawności oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, lecz w ZUS nie jest całkowicie niezdolna do pracy, co powoduje niemożność otrzymania renty socjalnej. Czy mając na uwadze powyższe, dochód z tytułu umowy o pracę uzyskiwany przez osobę niepełnosprawną niezdolną do samodzielnej egzystencji, jest również objęty "kryterium dochodowym"? Czy "kryterium dochodowemu" podlegają jedynie świadczenia finansowe ze środków publicznych otrzymywanych przez osobę niepełnosprawną i dodatkowe świadczenia? (które nie będą mogły przekroczyć 1600 zł).

  Odpowiedz
 • darusia(2019-08-10 17:03) Zgłoś naruszenie 20

  Dla osób nie pracujących jest pomoc z budżetu, przydałoby się pomyśleć o tych niepełnosprawnych, którzy radzą sobie jak mogą, pracują ile mogą, ale ustalony limit zarobków powoduje, że muszą zwracać zarobione pieniądze ponad ustalony limit do ZUS. Powinno się pomyśleć o tych bardziej zaradnych tzn pracujących nie korzystających z dobrodziejstw rządu, który mógłby znieść limity zarobków dla rencistów tak jak to jest dla emerytów.. Byłaby jakaś "wymierna pomoc" dla tych niepełnosprawnych.

  Odpowiedz
 • emert(2019-08-09 18:32) Zgłoś naruszenie 61

  Obwarowane takimi barierami że niewiadomo kto to dostanie a najbogatsi oczywiście będą płacić do budżetu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane