statystyki

Rekompensata za rozwiązanie umowy o pracę za porozumienie stron bez składek

autor: Paulina Szewioła24.07.2019, 08:55; Aktualizacja: 24.07.2019, 08:55
Podstawy wymiaru składek nie stanowi odszkodowanie wypłacone z tytułu rozwiązania stosunku pracy, do którego doszło na mocy porozumienia stron – stwierdził ZUS.

Podstawy wymiaru składek nie stanowi odszkodowanie wypłacone z tytułu rozwiązania stosunku pracy, do którego doszło na mocy porozumienia stron – stwierdził ZUS.źródło: ShutterStock

Podstawy wymiaru składek nie stanowi odszkodowanie wypłacone z tytułu rozwiązania stosunku pracy, do którego doszło na mocy porozumienia stron – stwierdził ZUS.

Sprawa dotyczyła pracodawcy, który zdecydował o rozwiązaniu umowy o pracę z jednym ze swoich pracowników. Strony uzgodniły wspólnie warunki zakończenia współpracy i podpisały stosowne porozumienie. Zdecydowały, że pracownik będzie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z prawem do zachowania wynagrodzenia. Ustalono także, że niezależnie do pensji za okres wypowiedzenia pracodawca wypłaci mu jednorazowe świadczenie pieniężne.

Firma chciała się jednak dowiedzieć, czy odszkodowanie, które ma zostać wypłacone, stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

Organ rentowy uznał, że nie.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane