Borys-Szopa: Wyłączenie dodatku stażowego z minimalnego wynagrodzenia przyczyni się do wzrostu płac

19.07.2019, 16:56; Aktualizacja: 19.07.2019, 17:07
Sejm uchwalił w piątek rządową nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowela przygotowana przez MRPiPS zakłada wyłączenie tzw. dodatku stażowego z podstawy wymiaru wynagrodzenia minimalnego za pracę.

Sejm uchwalił w piątek rządową nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowela przygotowana przez MRPiPS zakłada wyłączenie tzw. dodatku stażowego z podstawy wymiaru wynagrodzenia minimalnego za pracę.źródło: ShutterStock

Wyłączenie dodatku stażowego z minimalnego wynagrodzenia przyczyni się do faktycznego wzrostu wynagrodzeń wielu pracowników - powiedziała PAP szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa, odnosząc się do uchwalonej w piątek nowelizacji ustawy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Aaa(2019-07-20 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Mogą sobie wyłączać,bo specjalistów chętnych do pracy w urzędach za 2500 zł brutto to chyba juz tylko w psychiatryku zaczynają szukać. Haslo:"niech jada" czy "Jak Ci się nie podoba to możesz zmienić prace" 30% obsady urzędowej wzięło na serio, a reszta przychodzi już w ciąży żeby od razu pójść na chorobowe i macierzyński. Sa urzedy gdzie z 5 osobowej obsady zostala 1 osoba

    Odpowiedz
  • Ardaszir(2019-07-20 11:12) Zgłoś naruszenie 10

    Wyłączyli dodatek stażowy z minimalnej, bo po zwolnieniu ludzi młodszych niż 26 r.ż. z podatku dochodowego dysproporcje płacowe między starymi a nowymi pracownikami byłyby szokujące na niekorzyść starych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane