statystyki

Młody weterynarz może skorzystać z preferencyjnych składek

autor: Paulina Szewioła18.07.2019, 17:00
Decyzja ZUS w Lublinie z 18 czerwca 2019 r. (WPI/200000/43/582/2019)

Decyzja ZUS w Lublinie z 18 czerwca 2019 r. (WPI/200000/43/582/2019)źródło: ShutterStock

Pomoc w opiece nad zwierzętami na etapie studiów nie wyłącza prawa do opłacania preferencyjnych składek jako lekarz weterynarii przez dwa lata od założenia działalności.

Sprawa dotyczy kobiety, która zamierza rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w obszarze usług weterynaryjnych. Nigdy wcześniej nie prowadziła własnej firmy. Jednym z potencjalnych podmiotów, z którym zamierza współpracować, jest jej były pracodawca – gdzie była zatrudniona na stanowisku pomocy lekarza weterynarii. W tym czasie kobieta była jeszcze studentką i nie miała prawa wykonywania zawodu. Jedyne czynności, jakie mogła podejmować, związane były z opieką, profilaktyką oraz pielęgnacją wcześniej przyjętych do gabinetu zwierząt. Współpracę tę podjęła w celu przygotowania się do samodzielnego świadczenia usług lekarza weterynarii. W międzyczasie kobieta ukończyła jednak studia oraz otrzymała prawo do wykonywania zawodu weterynarza. Z kolei zakres usług, jakie wnioskodawczyni zamierza świadczyć w ramach współpracy z byłym pracodawcą, to czynności związane z badaniem stanu zdrowia zwierząt, diagnostyka, leczenie (farmakologiczne oraz zabiegi). W trakcie ich wykonywania nie będzie związana stanowiskiem czy poleceniem innych osób. Będzie ponosić pełną odpowiedzialność za podejmowane czynności.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane