statystyki

Nie będzie zmian we wpłatach na PFRON dla małych firm

autor: Michalina Topolewska18.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 18.07.2019, 07:18

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wycofało się z propozycji zmiany przepisów, sprowadzającej się do obniżenia składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), dla pracodawców zatrudniających od 25 do 27 pracowników.

Takie rozwiązanie przewidywał projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. Obecnie jest tak, że do płacenia na fundusz są zobowiązani pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników (w przeliczeniu na pełne etaty) i nie osiągają 6 proc. wskaźnika zatrudnienia osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Zgodnie z art. 21 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1172) wnoszona przez nich należność stanowi iloczyn 40,65 proc. przeciętnego wynagrodzenia i liczby podwładnych, odpowiadających różnicy między zatrudnieniem zapewniającym spełnienie wspomnianego wskaźnika a rzeczywistym zatrudnieniem niepełnosprawnych.


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane