statystyki

Nie będzie zmian we wpłatach na PFRON dla małych firm

autor: Michalina Topolewska18.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 18.07.2019, 07:18

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wycofało się z propozycji zmiany przepisów, sprowadzającej się do obniżenia składki na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), dla pracodawców zatrudniających od 25 do 27 pracowników.

Takie rozwiązanie przewidywał projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. Obecnie jest tak, że do płacenia na fundusz są zobowiązani pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników (w przeliczeniu na pełne etaty) i nie osiągają 6 proc. wskaźnika zatrudnienia osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Zgodnie z art. 21 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1172) wnoszona przez nich należność stanowi iloczyn 40,65 proc. przeciętnego wynagrodzenia i liczby podwładnych, odpowiadających różnicy między zatrudnieniem zapewniającym spełnienie wspomnianego wskaźnika a rzeczywistym zatrudnieniem niepełnosprawnych.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane