Urlop wypoczynkowy przy umowie zleceniu. Czy można uzyskać?

07.07.2019, 11:30; Aktualizacja: 07.07.2019, 12:17
dokument, podpis, prawo, biznes, firma

Umowa-zlecenia nie podlega przepisom Kodeksu pracy, dlatego wykonujący zlecenie nie ma prawa do urlopu wypoczynkowego.źródło: ShutterStock

Wykonywanie pracy w ramach umowy-zlecenia nie daje prawa do urlopu wypoczynkowego. Pracujący (zleceniobiorca) może jednak uzgodnić ze zleceniodawcą zapis w umowie o przysługujących przerwach w świadczeniu usług bez obniżenia wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Halo-pobudka.(2019-07-07 17:01) Zgłoś naruszenie 00

  Ja zawsze mam przerwę w świadczeniu usług zlecenia .. Po prostu kontynuuje ją mój zastępca .

  Odpowiedz
 • zlec(2019-07-07 18:59) Zgłoś naruszenie 20

  Jak sam go sobie znajdziesz, albo jak Twój kolega weźmie za Ciebie dyżury. Tak pracują ludzie zatrudnieni w Agencjach Ochrony można tak wiele lat np 10 lat i jest to chore i możesz się z nimi sadzić, " obchodzą przepisy" ******* im kto zrobi.

  Odpowiedz
 • kuba18(2019-07-08 00:03) Zgłoś naruszenie 00

  Niby gazeta prawna, a nie zna Kodeksu cywilnego. Nie ma umowy-zlecenie, umowy - zleceniu itp. Jest UMOWA ZLECENIA, tak jak jest umowa kupna, umowa najmu itp. bez żadnych kreseczek. Nauczcie się PT Żurnaliści czytać ze zrozumieniem i odmieniać przez przypadki. Np. mianownik, kto,co: umowa zlecenia. dopełniacz, kogo, czego: umowy zlecenia, celownik, komu, czemu: umowie zlecenia itd. jak uczono w szkole podstawowej. Tylko nie zwalajcie na reformę oświaty, bo 6. kl. SP nie sięgnęła.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane