statystyki

Opłaty z dzierżawy nie na fundusz rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska25.06.2019, 18:00
Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców.

Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców.źródło: ShutterStock

Jeśli zakład pracy chronionej (ZPChr) odda w dzierżawę ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny, który został sfinansowany z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON), to uzyskiwanej z tego tytułu kwoty nie trzeba będzie do niego wpłacać.

Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców. Dotyczy ona firmy mającej status ZPChr, która jest właścicielem ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego. Obiekt został wybudowany i jest utrzymywany ze środków ZFRON. Pracodawca zamierza jednak wydzierżawić budynek w zamian za opłaty: czynsz i równowartość podatku od nieruchomości. Dodatkowo bieżące koszty związane z utrzymaniem ośrodka również będą uiszczane przez dzierżawcę. W związku z tymi zmianami, pytający ma wątpliwości, czy kwoty, jakie otrzyma z tego tytułu, będą przychodem podlegającym przekazaniu na rachunek bankowy ZFRON.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane