statystyki

Opłaty z dzierżawy nie na fundusz rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska25.06.2019, 18:00
Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców.

Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców.źródło: ShutterStock

Jeśli zakład pracy chronionej (ZPChr) odda w dzierżawę ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny, który został sfinansowany z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON), to uzyskiwanej z tego tytułu kwoty nie trzeba będzie do niego wpłacać.

Takie stanowisko przedstawił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w interpretacji indywidualnej (nr DW.50.6.2019.RUK) wydanej dla jednego z pracodawców. Dotyczy ona firmy mającej status ZPChr, która jest właścicielem ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego. Obiekt został wybudowany i jest utrzymywany ze środków ZFRON. Pracodawca zamierza jednak wydzierżawić budynek w zamian za opłaty: czynsz i równowartość podatku od nieruchomości. Dodatkowo bieżące koszty związane z utrzymaniem ośrodka również będą uiszczane przez dzierżawcę. W związku z tymi zmianami, pytający ma wątpliwości, czy kwoty, jakie otrzyma z tego tytułu, będą przychodem podlegającym przekazaniu na rachunek bankowy ZFRON.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane