Nie będzie limitu 30-krotności w PPK. Prezydent podpisał ustawę

07.06.2019, 10:28; Aktualizacja: 07.06.2019, 10:35
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: STEPHANIE LECOCQ

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę znoszącą limit 30-krotności podstawy wpłat w pracowniczych planach kapitałowych (PPK). Ustawa rozszerza katalog osób zatrudnionych o osoby przebywające na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • kasia(2019-06-11 14:53) Zgłoś naruszenie 20

    aha czyli poprawili się bo ustawa też rozszerza katalog osób zatrudnionych o osoby przebywające na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński, były by one po prostu stratne a w tej sytuacji też mogą uczestniczyć w programie

    Odpowiedz
  • celka(2019-06-10 22:55) Zgłoś naruszenie 10

    Potrzebujemy po prostu więcej czasu aby sie przekonać do takiej formy oszczędzania na przyszłe emerytury. I tyle.Jak Polacy się przekonają a myślę ze to nastapi to wszyscy będziemy zadowoleni. Bo to naprawde jest dobry pomysł

    Odpowiedz
  • uska(2019-06-10 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby się tak dokładniej przyjrzeć temu całemu programowi to on tak źle nie wygląda, różni się w zasadzie wszystkim od ofe, jest dobrowolność no i dziedziczenie kasy. Kasa nie idzie tylko z naszego portfela ale też i pracodawca nam dokłada, a państwo dokłada kilka groszy w postaci opłaty rocznej i powitalnej

    Odpowiedz
  • Hanys(2019-06-09 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest wysokość emerytury w PL jeżeli weźmiemy Medianę policzymy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • panda(2019-06-08 15:18) Zgłoś naruszenie 11

    Z ppk od poczatku było wiadomo że bedzie cięzko. Ludzie są teraz juz wyczuleni na kolejne nowe koncepcje emerytalne. Sama w kolejną raczej bym nie weszla. PPK to jednak program inwestycyjny, wiec cos innego niz to co bylo do tej pory i na normalnych warunkach bo z dostepem do kont i mozlwioscia zrezygnowania w kazdej chwili

    Odpowiedz
  • Polski system emerytalny jest chory(2019-06-08 12:33) Zgłoś naruszenie 50

    Polski system emerytalny jest chory i pograza sie coraz bardziej w wieksze dolegliwosci.

    Odpowiedz
  • cd(2019-06-08 11:43) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli będą baaaaaaaaaaaaardzo godne emerytury. Nie dotyczy plebsu i pospólstwa, tylko wybrańców na stanowiskach i z grubym portfelem.

    Odpowiedz
  • Tomm(2019-06-08 11:34) Zgłoś naruszenie 12

    Naprawde ten temat tak Was boli, wszystkich co zarabiaja kilka średnich krajowych? Zarabiam blisko 20k i oczywiscie ze teraz odczuje ze mniej mi splynie co miesiąc ale czy to ma znaczenie? Jeśli kogoś przy relatywnie wysokich zarobkach naprawdę to boli to chyba łatwo sobie zorganizować rekompensatę tego dochodu, czy lepiej być jękołą? Wszyscy narzekają że ZUS jest do bani i tylko wolny rynek ale idź i powiedż swojej babci i mamie cwaniaku że nie ma prawa do leczenia albo ma płacić za WSZYSTKIE leki 100% ich ceny. Wszyscy ci radykalni wolnorynkowcy jakoś nie spieszą się utrzymywać swoich babć, na zasadzie co miesiąc robie im przelew czy mam ochotę czy nie... no chyba że mają jaja i powiedzą im sorry, trzeba było iść do IT ale jeszcze nie spotkałem żadnego.

    Odpowiedz
  • Skrzypek(2019-06-08 09:57) Zgłoś naruszenie 40

    Slysze, a sluch mam dobry, jak codzienie emerytury w Polsce, szczegolnie dla kobiet, spadaja ponizej progu ubostwa i wykluczenia spolecznego. Kiedy ten proces zostanie zatrzymany poprzez wprowadzenie waloryzacji swiadczen emerytalnych wedlug 100% wskaznika wzrostu sedniej placy krajowej?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dlaczego...(2019-06-08 09:10) Zgłoś naruszenie 40

    Dlaczego nie podaje sie do publicznej wiadomosci, ile wynosi srednia emerytura z ZUS, oraz srednia emerytura dla kobiet i mezczyzn po tegorocznej waloryzacji marcowej?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sok z jakiego(2019-06-07 20:44) Zgłoś naruszenie 30

    hwdpis

    Odpowiedz
  • yann(2019-06-07 19:40) Zgłoś naruszenie 40

    A ja podpisałem dziś deklarację o rezygnacji z PPK

    Odpowiedz
  • oszukana emerytka(2019-06-07 18:18) Zgłoś naruszenie 30

    nie wierzcie, zawsze emeryci byli oszukiwani i coraz bardziej, bo kiedyś emeryci otrzymywali 100 procent ostatniego wynagrodzenia, obecnie ok. 50 procent, bo przecież ********* emerytura plus za leżenie do góry cipą z czegoś musi dostawać. NIE WIERZCIE, TO KŁAMCY, OSZUKUJĄ, WYKORZYSTUJĄ LUDZI PRACY, LUDZI PRACY TRAKTUJĄ JAK PAROBKÓW, LUDZIE PRACY SĄ NIEWOLNIKAMI WE WŁASNYM KRAJU

    Odpowiedz
  • szefka(2019-06-07 15:34) Zgłoś naruszenie 13

    Moja emerytura jeszcze długo jest przede mną, ale wiadomo żeby być pewnym jej wysokości to trzeba odpowiednio wcześnie o niej pomyśleć, a te ppk będzie idealnym momentem by coś zmienić. Sama jestem też ciekawa jak firmy sobie poradzą z tą całą formalnością

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Limit 450 krotnosci(2019-06-07 14:41) Zgłoś naruszenie 60

    Bedzie obowiazywac okolo 450 krotnosc miesieczej sredniej krajowej czyli 2,50 mln zl.

    Odpowiedz
  • 62 latek(2019-06-07 14:26) Zgłoś naruszenie 90

    Też pamiętam jak Prezydent RP obiecywał przed wyborami emerytury po 40 latach składkowych. I czekam cierpliwie. Mam 43 lata składkowe i nie mały kapitał uzbierany. Tylko zdrowie juz nie to , żeby jeszcze 3 lata doginać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Limit 50 tys. $ miesiecznie czy rocznie(2019-06-07 13:58) Zgłoś naruszenie 50

    Czy ten sam limit wplat /50 tys.USD / bedzie obowiazywal w ZUS?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jak bedzie?(2019-06-07 12:40) Zgłoś naruszenie 121

    Czy Kominowe Luksusowe Publiczne emerytury z ZUS beda dla bogatszych, a PPK dla maluczkich?

    Odpowiedz
  • Czy dla...(2019-06-07 12:35) Zgłoś naruszenie 60

    Czy dla lepiej zarabiajacych np. powyzej 10 - 15 tys. miesiecznie bedzie przynaleznosc do PPK obowiazkowa tak jak w Wlk. Brytanii? Czy w Polsce lepiej zarabiajacy skorzystaja ze zniesienia limitu 30 krotnosci skladki emerytalnej w ZUS i nie beda miec obowiazku nalezenia do PPK?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • r63(2019-06-07 12:28) Zgłoś naruszenie 220

    A czego ten człowiek nie podpisze ! WSZYSTKO tylko nie tego co obiecywał przed wyborami na prezydenta,czyli emerytur po 40 latach PRACY. I co mamy sądzić o tym człowieku !? Uczciwy wiarygodny i może że jeszcze patriota tylko kto ma w to uwierzyć !?

    Odpowiedz