statystyki

PFRON przeznaczy 35 mln zł na projekt „Aktywni+”

autor: Michalina Topolewska06.06.2019, 19:00
niepełnosprawny

Funduszowi zależy na stworzeniu szerokiej koalicji partnerów, dzięki której osoby niepełnosprawne otrzymają szansę na znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy, dostosowanej do ich oczekiwań, potrzeb i możliwości.źródło: ShutterStock

Nowe miejsca pracy dla osób z dysfunkcjami w dużych przedsiębiorstwach oraz instytucjach administracji publicznej przewidują trzy programy, które Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje w ramach nowego projektu „Aktywni+”.

Składają się na niego programy „Absolwent”, „Stabilne zatrudnienie” oraz „Praca- Integracja”. Pierwszy jest skierowany do szkół wyższych, a jego celem jest wsparcie niepełnosprawnych studentów na przedostatnim lub ostatnim semestrze nauki w zaplanowaniu i wdrożeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. Fundusz zamierza wydać na niego 13,2 mln zł. Drugi program o budżecie 14,1 mln zł ma służyć tworzeniu miejsc pracy w instytucjach publicznych oraz odbywaniu przez osoby niepełnosprawne staży w centralnych i terenowych organach administracji rządowej.

Natomiast założeniem trzeciego programu jest doprowadzenie do zatrudnienia osób z dysfunkcjami zdrowotnymi w dużych przedsiębiorstwach. Wybrana w konkursie organizacja pozarządowa otrzyma dofinansowanie na rekrutowanie, zatrudnienie oraz zapewnianie pomocy w jego utrzymaniu u pracodawcy, z którym PFRON zawrze porozumienie. Pieniądze będą mogły być też przeznaczone na niwelowanie barier uniemożliwiających podjęcie pracy, w tym np. zakup sprzętów, urządzeń technicznych czy zatrudnienie asystentów lub trenerów pracy. Do tej pory porozumienia zostały podpisane z Pocztą Polską, Grupą Enea, a wczoraj z PKN Orlen.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane