Jest projekt nowelizacji ustawy o PAN: Większe uprawnienia prezesa oraz inne zmiany

02.05.2019, 14:20; Aktualizacja: 02.05.2019, 16:04
Zwiększenie uprawnień prezesa PAN do nadzoru nad instytutami naukowymi PAN oraz określenie poziomu minimalnego wynagrodzenia w instytutach - to główne założenia projektu nowelizacji ustawy o Polskiej Akademii Nauk opublikowanego na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL).
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • MariS(2019-06-10 12:54) Zgłoś naruszenie 100

    Nigdy nie słyszałam, a miałam okazję pracować w instytucie PAN i widzieć jak on działa, żeby pracownicy postulowali zmiany polegające na tym, że prezes PAN będzie monarchą, który może zwolnić dyrektora instytutu pod byle pretekstem (o, przepraszam, po wynikach audytu, który sam zarządza, sam wybiera audytora i sam interpretuje wyniki audytu), bo to właśnie proponuje nowelizacja. Wzbudza ona zresztą protesty różnych środowisk, a czynnych naukowo ludzi z PAN w szczególności.

    Odpowiedz
  • Maciej(2019-05-02 20:42) Zgłoś naruszenie 58

    Nowelizacja ustawy o Polskiej Akademii Nauk z 30 kwietnia 2010 r. wynika z potrzeby czasu, a także z szeregu zagadnień i postulatów pracowników naukowych IPAN, które pojawiły się w przestrzeni publicznej ostatnich lat. Dzięki tej nowelizacji Akademia przez najbliższe 5 lat uzyska dynamikę i usprawni niektóre działania. Oczywiście niektórym dyrektorom IPAN to się niezbyt podoba, ale ich problem polega na tym, że za bardzo uwierzyli we własną moc sprawczą, zapominając, iż są jedynie tymczasowymi zarządcami IPAN.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane