statystyki

Firma nie może zapewnić stałej kwoty ulgi na PFRON

autor: Michalina Topolewska18.04.2019, 08:11; Aktualizacja: 18.04.2019, 08:11
Nie jest możliwe zagwarantowanie określonej kwoty obniżenia wpłat na drodze umów zawieranych pomiędzy pracodawcami.

Nie jest możliwe zagwarantowanie określonej kwoty obniżenia wpłat na drodze umów zawieranych pomiędzy pracodawcami.źródło: ShutterStock

Nabywca usług od pracodawcy udzielającego ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) nie może mieć zagwarantowane w umowie, że w każdym miesiącu jej realizacji otrzyma taką samą wysokość obniżenia. Jest to związane z tym, że jej kwota jest uzależniona od wielu czynników.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez fundusz na pytanie skierowane przez Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org).

– Ostatnio otrzymujemy wiele sygnałów od firm uczestniczących w przetargach, że w ich specyfikacjach zamawiający domagają się zapewnienia im stałej kwoty ulgi – mówi Edyta Sieradzka, wiceprezes OBPON.org.

Dodaje, że takie warunki są potem zamieszczane w podpisywanych umowach. Podaje przy tym przykład pracodawcy, który świadczy usługi ochrony. Okazuje się, że jego klient poza paragrafem gwarantującym mu obniżenie wpłaty na niezmiennym poziomie w każdym miesiącu, zastrzega sobie także w ramach kar umownych, że w przypadku gdyby okazała się ona niższa, to wtedy zmniejszeniu ulegnie ustalona stawka za jedną godzinę ochrony. W związku z tym OBPON.org. postanowił zapytać się PFRON, czy tego typu zobowiązanie jest właściwym żądaniem z punktu widzenia formalno-prawnego i czy kontrahent może potem płacić mniej za usługę, jeśli ulga okaże się niższa.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane