Pracownicy socjalni mobilizują się do strajku

autor: Michalina Topolewska17.04.2019, 07:38; Aktualizacja: 17.04.2019, 07:39
Na stronie internetowej federacji znajdują się wszystkie niezbędne informacje oraz wzory wniosków, które trzeba wypełnić i do niej odesłać.

Na stronie internetowej federacji znajdują się wszystkie niezbędne informacje oraz wzory wniosków, które trzeba wypełnić i do niej odesłać.źródło: ShutterStock

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) zaczęła zbierać deklaracje dotyczące udziału związków zawodowych oraz osób niezrzeszonych w strajku generalnym.

Jest to kolejny etap ogólnopolskiego protestu pracowników socjalnych, który jest prowadzony od jesieni ubiegłego roku. Związkowcy domagają się przede wszystkim podwyżek wynagrodzeń w pomocy społecznej oraz wprowadzenia zmian w przepisach, które poprawią warunki realizacji obowiązków zawodowych nie tylko przez pracowników socjalnych, lecz także asystentów rodziny oraz osób zajmujących się obsługą świadczeń dla rodzin. Wprawdzie w ubiegłym miesiącu doszło do spotkania protestujących z Marcinem Zielenieckim, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, na którym zostali poinformowani, że resort pracuje nad projektem nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 ze zm.), ale zakres zmian, które mają się w nim znaleźć, jest dla nich niesatysfakcjonujący. W efekcie pracownicy socjalni zdecydowali, że przyszedł czas na działania, które zaostrzą trwający protest.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane