Mało chętnych na dopłaty do opieki dla niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska10.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 10.04.2019, 07:43
Część gmin wskazuje, że nie była pewna, czy może ubiegać się o dotacje tylko na dodatkową, zwiększoną liczbę godziny pomocy czy też na te, które już zapewniają.

Część gmin wskazuje, że nie była pewna, czy może ubiegać się o dotacje tylko na dodatkową, zwiększoną liczbę godziny pomocy czy też na te, które już zapewniają.źródło: ShutterStock

W Podlaskiem tylko 7 proc. gmin było zainteresowanych dofinansowaniem opieki dla niepełnosprawnych. Najwięcej samorządów złożyło wnioski na Mazowszu.

Do końca marca gminy mogły ubiegać się o dopłaty do świadczenia usług opiekuńczych dla osób z dysfunkcjami zdrowotnymi z nowego programu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Jest to pierwszy program finansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON), który zaczął działać od 1 stycznia br. Okazuje się jednak, że samorządy niezbyt chętnie zgłaszały się po dodatkowe pieniądze. A do podziału na ten cel jest 60 mln zł.

Szansa dla małych


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane