statystyki

Mało chętnych na dopłaty do opieki dla niepełnosprawnych

autor: Michalina Topolewska10.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 10.04.2019, 07:43
Część gmin wskazuje, że nie była pewna, czy może ubiegać się o dotacje tylko na dodatkową, zwiększoną liczbę godziny pomocy czy też na te, które już zapewniają.

Część gmin wskazuje, że nie była pewna, czy może ubiegać się o dotacje tylko na dodatkową, zwiększoną liczbę godziny pomocy czy też na te, które już zapewniają.źródło: ShutterStock

W Podlaskiem tylko 7 proc. gmin było zainteresowanych dofinansowaniem opieki dla niepełnosprawnych. Najwięcej samorządów złożyło wnioski na Mazowszu.

Do końca marca gminy mogły ubiegać się o dopłaty do świadczenia usług opiekuńczych dla osób z dysfunkcjami zdrowotnymi z nowego programu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Jest to pierwszy program finansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON), który zaczął działać od 1 stycznia br. Okazuje się jednak, że samorządy niezbyt chętnie zgłaszały się po dodatkowe pieniądze. A do podziału na ten cel jest 60 mln zł.

Szansa dla małych


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane