statystyki

W miejsce kilku oświadczeń będzie jedno: Łatwiej wystąpimy z PPK

autor: Bożena Wiktorowska03.04.2019, 09:33; Aktualizacja: 03.04.2019, 09:35
dokumenty

Pracownicy, którzy nie są zainteresowani oszczędzaniem w pracowniczych planach kapitałowych, nie będą zmuszani do składania wielu podpisów przy każdej informacji dotyczącej skutków odstąpienia od programu.źródło: ShutterStock

Pracownicy, którzy nie są zainteresowani oszczędzaniem w pracowniczych planach kapitałowych, nie będą zmuszani do składania wielu podpisów przy każdej informacji dotyczącej skutków odstąpienia od programu.

Ministerstwo Finansów uwzględniło bowiem uwagi zgłoszone w czasie właśnie zakończonych międzyresortowych konsultacji projektu rozporządzenia w sprawie deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczego planu kapitałowego.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zwrócił uwagę, że osoba chcąca zrezygnować z takiej formy oszczędzania zupełnie niepotrzebnie musi podpisywać się pod kilkoma oświadczeniami dotyczącymi rezygnacji z korzyści finansowych. Musi np. poświadczyć, że wie o skutkach rezygnacji z otrzymania wpłaty powitalnej, dopłat rocznych i dopłaty od pracodawcy. Brak podpisu pod którymkolwiek dokumentem miał stawiać pod znakiem zapytania skuteczność rezygnacji z PPK.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane